O marzeniach, planowaniu i zarządzaniu w Strefie Aktywnego Seniora

  • Adrian Wolanin
  • 2020-01-18 14:28:38
O marzeniach, planowaniu i zarządzaniu w Strefie Aktywnego Seniora
  • Foto: TV Gawex

Pierwsze tygodnie roku to dla wielu czas podejmowania wyzwań oraz snucia marzeń. Niestety, sprawy codzienne szybko sprawiają, że to czego na początku pragniemy, z każdym kolejnym dniem staje się coraz odleglejszą wizją. By tak nie było, koordynatorzy szczecineckiej Strefy Aktywnego Seniora zorganizowali wczoraj (17.01) dla nestorów naszego miasta specjalne spotkanie motywacyjne połączone z warsztatami.

W czasie zebrania, profesjonalistka w osobie Anny Gąsiorowskiej pokazała słuchaczom jak należy wyznaczać cele oraz, co najważniejsze, jak je skutecznie realizować poprzez odpowiednie zarządzanie swoim czasem i zasobami.

W odbywającym się w budynku Centrum Organizacji Pozarządowych wydarzeniu obalano również mity. Jeśli więc marzenia komukolwiek z przybyłych na ul. Armii Krajowej kojarzyły się dotychczas z czymś jeśli nie niedostępnym bądź pozostającym poza naszymi możliwościami finansowymi, to po zajęciach powinien swoje poglądy w tej materii przynajmniej kompletnie zrewidować. Podobnie rozprawiono się z teorią jakoby marzyć i planować można jedynie w młodzieńczych latach swojego życia.

Rosyjski pisarz, Iwan Turgieniew, zwykł mawiać: „Należy tak zorganizować życie, aby każda chwila była ważna”. Część naszych seniorów już o tym wie. Ci zaś, którzy nie mogli wziąć udział we wczorajszym spotkaniu, mogą nadrobić zaległości podczas drugiej tury zajęć, która odbędzie się 31 stycznia. Z uwagi na warsztatowy charakter spotkania, swój akces należy zgłosić jednak mailowo (k.smulczak@sapik.pl).

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: