Dziś wielkie święto przyjaciela dzieci i dorosłych

  • Jakub Diakun
  • 2020-01-18 11:29:50
Dziś wielkie święto przyjaciela dzieci i dorosłych
  • Foto: TV Gawex

Wszyscy znamy przygody Kubusia Puchatka oraz jego przyjaciół. Nie sposób nie pamiętać zabawnych, ale i moralizatorskich przygód, które ubarwiały nam dzieciństwo i pomagały otworzyć się na świat.

Ten uroczy Miś jest dziełem Alana Aleksandera Milne’a, pisarza który urodził się właśnie 18 stycznia 1882. Jak nie trudno zauważyć to właśnie data narodzin autora stała się dniem Kubusia, którego przygody stały się jednym z największych dzieł autora.

Skąd jednak pomysł na stworzenie tych przygód? Wszystko zaczęło się w październiku 1920 roku gdy, twórcy dzisiejszego jubilata urodził się syn. Rok później na pierwsze urodziny młody Milne dostał od taty misia. Ów miś stał się inspiracją dla ojca aby stworzyć barwne historie Kubusia. Tak oto w 1926 roku mieszkańcom Anglii zaczęły towarzyszyć przygody grupy przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Niestety w Polsce na zaprzyjaźnienie się z bohaterami bajki Milne’a musieliśmy czekać ponad 10 lat.
 

Bohaterzy bajki nie tylko kolorowali ponure wieczory dzieci zapraszając do wspólnego przeżywania ich przygód. Wskazywali oni również ważne aspekty naszego życia. Kubuś i Prosiaczek uczyli nas prawdziwej przyjaźni. Królik pokazywał nam jak kończy się brak cierpliwości, a Tygrysek udowadniał w zabawny sposób jakie negatywne skutki może przynieść rozrabianie.
 

Dzisiejsze święto to doskonała okazja aby przypomnieć dzieciom historie Kubusia Puchatka. Może nie tylko dzieciom? W końcu w każdym z nas jest trochę z dziecka…
 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: