Możesz zamknąć oczy, ale to nie sprawi, że zniknę

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-01-17 14:59:19
Możesz zamknąć oczy, ale to nie sprawi, że zniknę
  • Foto: Pixabay

Kampanię dotyczącą bezdomności przygotował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczecinku. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi na problemy bezdomnych i pokazanie, że osoby te również zasługują na naszą uwagę i pomoc. W ramach kampanii, powstał w Szczecinku tematyczny spot społeczny i plakat.

Głównym celem akcji jest uwrażliwienie mieszkańców naszego regionu na sytuację osób bezdomnych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, zmiana stereotypu osoby bezdomnej oraz informowanie o lokalnym systemie wsparcia dla osób bezdomnych.

Osobom bezdomnym zdecydowanie łatwiej przetrwać w okresie wiosenno-letnim, jednak zmaganie się z problemem braku dachu nad głową w okresie jesienno-zimowym stanowi już wyzwanie.

Bezdomność wydaje się wówczas okrutna i bezduszna bowiem brak odpowiedniego zabezpieczenia przed wilgocią, deszczem i mrozem często staje się elementem walki o przetrwanie.

W zrealizowanym na zlecenie MOPS w Szczecinku spocie i plakacie dotyczącym tematyki bezdomności, zawarte są podstawowe i niezbędne informacje dotyczące efektywnej pomocy osobom bez dachu nad głową.
Spot emitowany będzie przed każdym seansem filmowym w kinie „Wolność", zaś plakat wyświetlany na monitorach przystanków multimedialnych Komunikacji Miejskiej.


 

Możesz zamknąć oczy, ale to nie sprawi, że zniknę

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: