Szczecinecka Gra Miejska i Graffiti Jam z dofinansowaniem Marszałka

  • Adrian Wolanin
  • 2020-01-16 15:21:14
Szczecinecka Gra Miejska i Graffiti Jam z dofinansowaniem Marszałka
  • Foto: TV Gawex

Znamy już wyniki tegorocznego konkursu grantowego Społecznik. Z wyścigu o dotacje Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego zwycięsko wyszły dwie inicjatywy z naszego miasta, których budżet zostanie zasilony kwotą 10 000 zł. Będą to organizowane już cyklicznie imprezy Graffiti Jam oraz Szczecinecka Gra Miejska.

W ramach organizowanego od 2017 roku Programu Społecznik dofinansowywane są lokalne inicjatywy planowane i przeprowadzane przez miejscowe organizacje pozarządowe czy też grupy nieformalne. W ramach przedsięwzięcia zorganizowano już nie tylko mnóstwo wydarzeń kulturalnych, społecznych, czy też sportowych, ale też zrealizowano tak niekonwencjonalne pomysły jak chociażby wydanie książki kucharskiej promującej regionalne specjały. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że wśród laureatów tegorocznej edycji Społecznika znalazły się 2 projekty z naszego regionu.

Pozyskane środki pozwolą na organizację imprez o dużo większym niż miało to miejsce dotychczas zasięgu. W przypadku Graffiti Jam dotacja posłuży również do pozostawienia w naszym mieście elementów stałych. Oprócz dzieł artystów wykonywanych w trakcie imprezy będzie to również stacja naprawcza na skateplazie, otwarta dla wszystkich szczecinecczan.

Jak dodatkowo zapewniają organizatorzy, planowane imprezy nie będą przeznaczone jedynie dla mieszkańców naszego miasta. Tym samym, zgodnie z założeniami programu Społecznik, doskonale wpiszą się w promocję lokalnej społeczności.

Realizację obu wydarzeń zaplanowano na przełom lipca i sierpnia. Z uwagi na fakt, iż do tej pory Społecznicy przeprowadzili blisko 2 tys. przeróżnych akcji, zarówno Szczecinecka Gra Miejska jak i Graffiti Jam walnie przyczynią się do przekroczenia wspomnianej bariery.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (16.01) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: