Ratusz spotyka się z rodzicami przedszkolaków

  • Adrian Wolanin
  • 2020-01-15 17:39:21
Ratusz spotyka się z rodzicami przedszkolaków
  • Foto: TV Gawex

Mieszkańcy Szczecinka żyją od kilku dni sprawą urealnienia czynszów za wynajmowane od Urzędu Miasta obiekty pełniące funkcję przedszkoli. Ratusz korekty cen za najem nie ukrywa, ale oferuje również w zamian bardzo korzystne rozwiązania dla właścicieli niepublicznych placówek, o czym przekonywał wczoraj (14.01) m.in. burmistrz Daniel Rak w trakcie spotkania z rodzicami posyłającymi swe pociechy do przedszkola „U cioci Gosi”.

Zdaniem władz miasta, właściciele przedszkoli na proponowanych zmianach mogą tylko zyskać, a to wszystko dzięki zwiększeniu dotacji na każde uczęszczające do placówki dziecko. Przykładowo, tylko wspomniane już przedszkole „U Cioci Gosi” zainkasować może dodatkowo ponad 3000 zł miesięcznie.

W trakcie zebrania kategorycznie również zdementowano plotkę jakoby miasto wycofywało się z tzw. przedszkoli za złotówkę. Podkreślono też, że decyzja o prowadzeniu działalności zgodnie z tym modelem należy tylko i wyłącznie do właściciela danej placówki.

Więcej na ten temat w dzisiejszych (15.01) wydaniach serwisu informacyjnego Echa Dnia oraz w Szczecineckim Programie Samorządowym.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: