Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

  • Jakub Diakun
  • 2020-01-13 17:56:49
Zbiórka odpadów wielkogabarytowych
  • Foto: PGK w Szczecinku

Co zrobić z zalegającymi odpadami? Najlepiej oddać je do zutylizowania – taka okazja przytrafi się mieszkańcom Szczecinka w najbliższych dniach.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Szczecinku informuje o zbiórce odpadów wielkogabarytowych z gospodarstw domowych, która odbywać się będzie w dniach 13-20 stycznia br. 

Wspomniana zbiórka jest doskonałą okazją aby zutylizować zalegające w naszych domostwach przedmioty. Biorąc pod uwagę ostrzeżenia szczecineckiej Straży Miejskiej dotyczących dzikich wysypisk i składowisk, warto skorzystać z dobrej i zgodnej z prawem okazji pozbycia się zalegających przedmiotów takich jak sprzęt AGD, RTV, zbędnych mebli czy innego wyposażenia mieszkań.

Pracownicy PGK podzielili miasto na sześć regionów i według tego podziału będą odbierać przedmioty pozostawione przy gospodarstwach domowych w godzinach od 7:00 do 15:00. W związku z powyższym, mieszkańcy proszeni są o wystawienie zbędnego sprzętu w przeddzień zbiórki.

Organizatorzy przedsięwzięcia jednocześnie przypominają, iż do odpadów wielkogabarytowych nie należą m. in. odpady ogrodowe oraz odpady podlegające selektywnej zbiórce, materiały budowlane i sanitarne.

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych
  • Foto: PGK w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: