Finał i wyniki „V Mini Gryf Cup 2020"

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-01-13 08:20:09
Finał i wyniki „V Mini Gryf Cup 2020"
  • Foto: MKS Gryf Szczecinek

W dniach 11-12 stycznia br. na hali sportowej przy ul. Wiatracznej w Szczecinku odbył się V Ogólnopolski Turniej Chłopców "Mini Gryf Cup 2020" w kategorii "dwójek i "trójek".

W turnieju uczestniczyło 38 drużyn m.in. z Poznania, Milicza, Drawska Pomorskiego, Koszalina, Międzyrzecza, Starogardu Gdańskiego, Grudziądza, Lęborka, Połczyna Zdrój oraz ze Szczecinka.

W pierwszym dniu turnieju rozegrano grupowe mecze eliminacyjne metodą "każdy z każdym". Najlepsze drużyny z każdej grupy eliminacyjnej awansowały do Finału "A", gdzie rozgrywano mecze o najwyższe miejsca w klasyfikacji końcowej. Pozostałe drużyny również rozgrywali swoje mecze finałowe, odpowiednio w finale "B", "C" i "D".

Po rozegraniu wszystkich meczy, kolejność miejsc przedstawia się następująco:
kategoria "dwójek"
miejsce I - Akademia Siatkówki "Trzynastka" I
miejsce II - KAEMKA Starogard Gdański I
miejsce III - Mieszko Połczyn Zdrój I
miejsce IV - MKS Gryf Szczecinek I (w składzie: Adam Susiak, Aleksander Lipiński, Sergiusz Sochański)

miejsce XIX - MKS Gryf Szczecinek (w składzie: Grzegorz Duda, Aleksander Baranowski, Mieszko Chmielewski)

kategoria "trójek"
miejsce I - UKS Jedynka Międzyrzecz
miejsce II - KAEMKA Starogard Gdański I
miejsce III - TS KOSET Grudziądz
miejsce IV - MKS Gryf Szczecinek I (w składzie: Michał Tyluś, Filip Żmuda-Trzebiatowski, Filip Szczygieł, Olaf Kropidłowski)

miejsce IX - MKS Gryf Szczecinek II (w składzie: Krzysztof Duda, Mateusz Szpojda, Wojciech Wydmuch, Bartosz Makaryk)
miejsce X - MKS Gryf Szczecinek III (w składzie: Krystian Szymański, Jakub Moszkowicz, Patryk Karawajski)

Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe, a najlepsze drużyny również puchary oraz medale).

Dodatkowe nagrody rzeczowe otrzymali zawodnicy szczególnie wyróżnieni:
1. najmłodsi uczestnicy turnieju (chłopcy z rocznika 2011) - Grzegorz Duda z MKS Gryf Szczecinek oraz Maciej Winiarski i Oskar Jankowski z SPS Lębork;
2 najlepszy zawodnik MKS Gryf Szczecinek w kategorii "dwójek" - Adam Susiak;
3. najlepszy zawodnik MKS Gryf Szczecinek w kategorii "trójek" - Filip Szczygieł;
4. MVP w kategorii "dwójek" - Kacper Wiśniewski z UKS Jedynka Międzyrzecz;
5. MVP w kategorii "trójek" - Tymon Humieniuk z Akademii Siatkówki "Trzynastka" Koszalin.

Turniej był współfinansowany ze środków pochodzących z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego, Starostwa Powiatowego w Szczecinku oraz Urzędu Miasta Szczecinek a takze liczbych sponsorów.
Dużą pomoc przy organizacji i realizacji turnieju okazali : Ochotnicza Grupa ratownicza TADMET, trenerzy klubów oraz zawodnicy starszych grup podczas sędziowania.


Info: MKS Gryf Szczecinek

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: