Borneński zawrót głowy, czyli WOŚP w Bornem Sulinowie

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-01-12 21:36:59
Borneński zawrót głowy, czyli WOŚP w Bornem Sulinowie
  • Foto: TV Gawex

„Wiatr w żagle” – pod takim tytułem zagrało dzisiaj Borne Sulinowo w WOŚP aby zapewnić pozyskanie środków na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. . W związku z tym został zorganizowany w Urzędzie Miejskim jeden wspólny sztab, który swym zasięgiem objął również akcją Łubowo i Juchowo.

Solą w oku niedoposażonej służby zdrowia jest przede wszystkim niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb w zakresie właściwej opieki medycznej dla dzieci.

Potrzeby są ogromne, dlatego cała gmina Borne Sulinowo zaangażowała się aktywnie grając w tonacji mającej zapewnić maluszkom właściwą opiekę medyczną. 

Zaplanowany jest zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, tj. inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych oraz oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

Główna impreza 28. Finału WOŚP odbyła się w hali sportowej w Bornem Sulinowie. Tam też usytuował się główny sztab WOŚP, który rozciągnął i koordynował swe działania na Łubowo i Juchowo.

W organizację orkiestry zaangażowali się  pracownicy urzędu i jednostek podległych, dyrektorzy i nauczyciele ze wszystkich szkół oraz uczniowie. Na ulicach Bornego Sulinowa pojawiło się kilkudziesięciu wolontariuszy.

Bez wyjątku wszyscy zaangażowali się w organizację i zbiórkę środków na pomoc dla potrzebujących maluszków, którym z wolna przygasało światełko nadziei. Raz jeszcze mieszkańcy miasta i gminy Borne Sulinowo pokazali, że są ludźmi o wielkich sercach i szczodrobliwych dłoniach.

Na szerszą relację z WOŚP w Bornem Sulinowie zapraszamy do poniedziałkowego wydania wiadomości „Echa Dnia” oraz wtorkowego programu „Działo się” .

Zapraszamy również do obejrzenia foto galerii.

 

 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: