Areszt dla sprawcy wypadku na ul. Kołobrzeskiej

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-01-12 08:00:00
Areszt dla sprawcy wypadku na ul. Kołobrzeskiej
  • Foto: pixabay

Bulwersujący wypadek ze środy (8 stycznia) na ul. Kołobrzeskiej znalazł wczoraj (11.01) swój finał przed Sadem Rejonowym w Szczecinku. Celem zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Szczecinku zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres jednego miesiąca.

Głęboko zakorzenione są w społeczeństwie właściwe postępowanie oraz ochrona dzieci i kobiet.

Nacechowane niskimi pobudkami wydaje się więc postępowanie młodego, kierowcy, który po potrąceniu na przejściu dla pieszych kobiety i dziecka uciekł z miejsca zdarzenia pozostawiając ofiary wypadku bez udzielenia im pomocy.

Pomimo, że ucieczka z miejsca takiego zdarzenia jest okolicznością zaostrzającą wymiar kary to blednie wobec faktu, ze potracona kobieta z dzieckiem została pozostawiona bez udzielenia pomocy. 

Pogotowie ratunkowe na miejsce zdarzenia wezwane zostało przez przypadkowych świadków zdarzenia.

Kobiecie udzielono niezbędnej pomocy medycznej w szczecineckim szpitalu, zaś dziecko w związku z doznanymi obrażeniami zostało przetransportowane do szpitala w Koszalinie.

Po kilku godzinach od zdarzenia, kierujący sam zgłosił się na Policję. Okazał się nim 24-latek, który prowadził samochód nie posiadając do tego uprawnień. Był trzeźwy.

Został zatrzymany, przesłuchany w charakterze podejrzanego, zaś na wniosek prokuratora zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 1 miesiąca.

Teraz odpowie przed sądem za spowodowanie wypadku, ucieczkę z miejsca zdarzenia i kierowanie pojazdem bez uprawnień.

 

 

 


 

Komentarze (1)

Sędzia Anna Maria Wesołowska 2020-01-13 23:12

Zawiasy i z 5 tysi do zapłaty. Dziękuję, do widzenia

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: