Dobra wiadomość dla absolwentów szkół średnich

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-01-11 10:00:00
Dobra wiadomość dla absolwentów szkół średnich
  • Foto: pixabay

Nie tylko w kraju ale również w naszym regionie popyt na specjalistów w konkretnych specjalnościach stale wzrasta. Od marca, na Akademii Pomorskiej w Słupsku będzie można studiować logistykę.

Nowy kierunek będzie realizowany w Instytucie Bezpieczeństwa i Zarządzania i powstanie w ramach projektu "Akademia Pomorska 5 plus-kształcenie dla rozwoju”.

Jest to projekt, który uzyskał finansowanie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w kwocie ok. 2,5 mln zł. Docelowo planowane jest otwarcie kierunków takich jak dietetyka, logopedia, zarządzanie.

W ramach tego projektu jest również uruchomienie Akademickiego Biura Karier oraz szkolenia i podnoszenie kompetencji nauczycieli akademickich, pracowników administracji oraz szkoleń językowych celem podniesienia kwalifikacji mających na celu obsługę studentów spoza naszego kraju.

Studenci będą mogli wybrać w trzech specjalnościach kształcenia : transport i spedycja, logistyka morska oraz systemy magazynowe. Na nowy kierunek studiów Akademia pomorska może przyjąć nawet 100 osób.

Rekrutacja na logistykę rozpocznie się 27 stycznia i trwać będzie do 14 lutego.

 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: