Poplenerowa wystawa artystyczna Stacji-Kultura

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-01-11 09:00:00
Poplenerowa wystawa artystyczna Stacji-Kultura
  • Foto: TV Gawex

Stowarzyszenie „Stacja Kultura” z Bornego Sulinowa staje się niekwestionowanym liderem w regionie w popularyzowaniu kultury przez wielkie „K”. W Galerii Zamek odbyła się dzisiaj (10 stycznia) poplenerowa wystawa „II Międzynarodowego Pleneru Artystycznego Stacja-Kultura 2019 w Siemczynie”.

W pięknej oprawie, bo w Galerii Zamek nad jeziorem Trzesiecko, borneńskie stowarzyszenie Stacja-Kultura po raz kolejny pozwoliło miłośnikom sztuki zanurzyć się w zaczarowany świat doznań artystycznych.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem bowiem mimo ograniczonej przestrzeni, zgromadziła kilkudziesięciu miłośników i entuzjastów malarstwa i rzeźby.

Ekspozycja miała charakter międzynarodowy bowiem wśród 13 artystów, można było podziwiać dzieła twórców z Ukrainy, Litwy, Niemiec i Polski.
Wystawa została starannie zaplanowana przez organizatorów co pozwoliło uczestnikom podziwiającym kolekcje dzieł sztuki na jeszcze pełniejsze doznania.

Na wernisażu ulokowano eksponaty o szerokim wachlarzu artystycznego środka wyrazu. Wśród zgromadzonych obrazów znajdowały się dzieła wielu artystów, wykonane różnorodnymi technikami malarskimi w całej feerii barw i odcieni.

Również zebrane na wystawie rzeźby wykonane zostały tradycyjnymi technikami rzeźbiarskimi i odlewniczymi w różnorodnym materiale od gipsu, poprzez drzewo do metalu.

Szersza relacja z poplenerowej wystawy Stacji Kultura w poniedziałkowym wydaniu wiadomości „Echa Dnia”.


 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: