Szczecineccy policjanci skuteczni w zwalczaniu przestępczości narkotykowej

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-01-09 09:39:53
Szczecineccy policjanci skuteczni w zwalczaniu przestępczości narkotykowej
  • Foto: pixabay

Działania szczecineckich mundurowych mające na celu walkę z przestępczością narkotykową i ograniczanie przestępstw narkotykowych na terenie Szczecinka i powiatu szczecineckiego zakończyły się kolejnymi zatrzymaniami osób, będących w posiadaniu środków odurzających.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zatrzymali we wtorek (07.01. br.) na terenie Szczecinka 28-letniego mężczyznę, który w swoim mieszkaniu w zamrażalniku przechowywał środki odurzające.

W wyniku podjętych działań zabezpieczony biały proszek po przebadaniu i zważeniu przez mundurowych okazał się amfetaminą o wadze ponad 30 gramów. Mieszkaniec Szczecinka został zatrzymany i noc spędził w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Najprawdopodobniej 28-latek jeszcze dziś usłyszy zarzut za posiadanie środków odurzających za co grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

O surowych konsekwencjach swoich czynów przekonali się również zatrzymani do kontroli drogowej dwaj mężczyźni. W niedzielę (05.01.br) policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zatrzymali na terenie miasta Szczecinek osobowe BMW do kontroli drogowej, które na widok policyjnego radiowozu mocno przyśpieszyło. 42-letni kierujący i przebywający w pojeździe 20–latek szybko wzbudzili podejrzenia u kontrolujących ich policjantów.

Choć sprawdzenie w policyjnych systemach niczego nie wykazało, to nerwowość i nadpobudliwe zachowanie mężczyzn zakończyło się szczegółową kontrolą. W wyniku podjętych działań u pasażera policjanci znaleźli małą wagę elektroniczną a w opakowaniu po gumach do żucia zawiniątko z białym proszkiem.

Zabezpieczona przez policjantów substancja okazała się amfetaminą o wadze ponad 20 gramów. Szczegółowa kontrola mundurowych wykazała ponad to, że kierujący pojazdem BMW znajdował się pod działaniem amfetaminy. Mężczyźni zostali zatrzymani i przedstawiono im już zarzuty.

Teraz kierujący wraz z pasażerem odpowie za swoje czyny przed sądem. Za prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem środków odurzających grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawo jazdy, natomiast za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Info/tekst: asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: