Hospicja wyposażane będą w czujniki dymu

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-01-09 06:30:00
Hospicja wyposażane będą w czujniki dymu
  • Foto: TV Gawex

Tragedia do jakiej doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w chojnickim hospicjum przy ul. Strzeleckiej, zmusiła włodarzy innych tego typu obiektów do zainwestowania w czujniki dymu. Szczecineckie hospicjum w związku z tragedią wyciąga pomocną dłoń dla ofiar pożaru.

Proboszcz parafii pw. „Św. Franciszka z Asyżu” i  prezes szczecineckiego hospicjum ks. Krzysztof Kowalewski zadeklarował daleko idącą pomoc dla osób, które dotknęła tragedia. 

Pożar w Chojnicach uruchomił łańcuch pomocy. Zarówno władze samorządowe, wojewódzkie, burmistrz Chojnic i ościennych gmin podjęły się pomocy w tej nagłej i trudnej do przewidzenia sytuacji.

Ks. Krzysztof Kowalewski nawiązał już kontakt z burmistrzem Chojnic, a za pośrednictwem starosty szczecineckiego z władzami powiatu człuchowskiego i chojnickiego o możliwości pomocy ze strony Hospicjum w Szczecinku. Obecnie „nasza placówka” dysponuje sześcioma wolnymi łóżkami.

Przypomnijmy, że zginęły w nim 4 osoby, a ponad 20 zostało rannych. Prawdopodobną przyczyną wybuchu pożaru było zaprószenie ognia od niedopałka papierosa przez jednego z pensjonariuszy.

Instalacja czujników dymu nie jest wymagana prawem, jednak ich montaż jest znacznie mniej dolegliwy niż sam pożar, który poza stratami finansowymi niesie ze sobą tragedie życiowe ludzi, którzy nie są w stanie zadbać o własne bezpieczeństwo.
 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: