Pomysł na ferie w kamaszach

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-01-09 06:00:00
Pomysł na ferie w kamaszach
  • Foto: pixabay

Boom w ostatnich latach na grupy rekonstrukcyjne, paintball i organizacje paramilitarne daje doskonałą możliwość samorealizacji dla osób nie zdecydowanych co do sposobu spędzania wolnego czasu, możliwości samorozwojowych i pomysłu na Zycie. Ferie z "Terytorialsami" mogą być ciekawą alternatywą i ofertą dla wszystkich pasjonatów armii.

Dla takich właśnie osób oraz dla niezdecydowanych przed podjęciem decyzji o związaniu własnego życia z służbą wojskową mają Wojska Obrony Terytorialnej.

Przełom stycznia i lutego to okres międzysemestralnej przerwy od nauki. W tym roku Wojska Obrony Terytorialnej, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi, postanowiły zorganizować, w wybranych brygadach obrony terytorialnej, specjalne edycje dedykowanych dla nich szkoleń podstawowych.

Szkolenie wojskowe organizowane podczas ferii zimowych to oferta kierowana przede wszystkim do uczniów szkół średnich i studentów.

Każdy, kto chciałby rozpocząć swoją przygodę z wojskiem, ma ukończone 18 lat, jest obywatelem Polski i nie był karany może wziąć udział w „Feriach z WOT”, które rozpoczną się 8 lutego. Rekrutację prowadzi Wojskowa Komenda Uzupełnień. Będzie można posiąść wiedzę z zakresu strzelania, taktyki i regulaminów.

Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w projekcie „Ferie z WOT” powinni już zgłaszać się do wojskowych komend uzupełnień. 

 


 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: