Jerzy Hardie-Douglas o centralizacji państwa

  • Adrian Wolanin
  • 2020-01-07 15:55:47
Jerzy Hardie-Douglas o centralizacji państwa
  • Foto: TV Gawex

Zgodnie z obietnicą, dziś odbyło się cykliczne już, kolejne spotkanie Jerzego Hardie-Douglasa z lokalnymi przedstawicielami mediów. Konferencja prasowa posła ziemi szczecineckiej tradycyjnie dotyczyła omówienia bieżących spraw politycznych, w tym postępującej zdaniem byłego burmistrza centralizacji państwa.

Jako przykład, były Burmistrz Szczecinka wskazywał na planowaną do procedowania na najbliższym posiedzeniu Sejmu ustawę, zgodnie z którą powołanie Powiatowego Inspektora Sanitarnego nie będzie leżało już w gestii starosty. Innym przykład centralizacji wskazywał w samym Szczecinku, gdzie w najbliższym czasie dojdzie do likwidacji miejscowego przedstawicielstwa Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Kończąc konferencję, poseł Jerzy Hardie-Douglas odniósł się jeszcze do swojej obecności na budżetowej sesji Rady Powiatu, w trakcie której nie został dopuszczony do głosu. Jak jednak wspomniał, pierwotnie nie miał takiego zamiaru, chciał jedynie odnieść się do słów, które później padły w trakcie obrad.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (07.01) serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Komentarze (1)

mieszkaniec 2020-01-07 17:50

Komentarz ....? może lepiej przemilczę ...................

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: