Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Nowy rok, stare problemy

  • Adrian Wolanin
  • 2020-01-07 12:14:01
Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Nowy rok, stare problemy
  • Foto: Straż Miejska w Szczecinku

W okresie od 30.12.2019 r. do 5.01.2020 r. strażnicy podjęli 61 interwencji. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 51 interwencji. Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawni 9 zdarzeń. 3 osoby zostały przekazane dla zespołów ratunkowych. Strażnicy udzieli pomocy przy uruchomieniu 5 samochodów. Zastosowano blokady na koła 7 samochodów. Do schroniska dla zwierząt lub weterynarii strażnicy przekazali 4 zwierzęta.

30.12.2019 r. około godziny 8:00 pracownicy szpitala wezwali Straż Miejską na interwencję do kobiety, która przebywała w piwnicy szpitala przy pracowni RTG i nie chciała opuścić terenu szpitala. Na miejscu strażnicy zastali doskonale znaną z wielu wcześniejszych interwencji bezdomną, która spała na krześle. Od kobiety czuć było ostrą woń alkoholu. Na spodniach, w kroczu widać było mokrą plamę. Śmierdziało od niej moczem, a obok stały jej porozkładane reklamówki. Kobieta opuściła szpital na polecenie strażników.

3.01.2020 r. około godziny 17:50 na ul: Szczecińskiej interwencja w autobusie komunikacji miejskiej, gdzie spał upojony denaturatem mężczyzna. Mężczyzna był nieprzytomny, w związku z czym na miejsce wezwano zespół ratunkowy, który po zbadaniu go stwierdził, że nie wymaga on hospitalizacji. W związku z czym strażnicy przewieźli go do ogrzewalni.

4.01.2020 r. około godziny 9:25 podczas patrolu ul: Armii Krajowej przy garażach strażnicy ujawnili stertę podrzuconych śmieci. Były tam części samochodowe, opony, kartony itp. Na miejscu ustalono sprawcę, który przyznał się do tego. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym i zobligowany do posprzątania.

4.01.2020 r. około godziny 22:50 na Placu Wolności operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył dobrze nam znanego mężczyznę, który pił tam piwo a następnie wyżył się na rynnie zamontowanej na budynku, urywając ją. Mężczyzna został przez strażników wylegitymowany.

5.01.2020 r. około godziny 14:30 patrol Straży Miejskiej podjął interwencję na ul: Zielonej, gdzie zgłoszono, że znajdująca się tam kobieta zachowuje się w dziwny sposób. Po przyjeździe na miejsce strażnicy zastali kobietę znajdującą się wyraźnie pod wpływem środków odurzających. Kobieta została przekazana dla zespołu ratunkowego.

5.01.2020 r. około godziny 19:20 patrol Straży Miejskiej został wezwany na interwencję do poczekalni dworca PKP, gdzie miał leżeć mężczyzna. Na miejscu zastano zgłaszającą oraz wskazanego mężczyznę. Mężczyzna był upojony alkoholem do nieprzytomności. Z relacji wynikało, że kilkakrotnie spadł z krzesła uderzając głową o posadzkę. Mężczyzna ten został przekazany dla Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Info: Straż Miejska w Szczecinku

Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Nowy rok, stare problemy

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: