Rodzinne Śpiewanie Kolęd w parafii pw. NNMP w Szczecinku

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-01-06 18:48:32
Rodzinne Śpiewanie Kolęd w parafii pw. NNMP w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Parafia Mariacka w Szczecinku była w dzisiejszy poniedziałek (6 stycznia) miejscem drugiej już odsłony „Rodzinnego Śpiewania Kolęd”. Wspólne śpiewanie kolęd to jeden ze zwyczajów naszej kultury narodowej i sposobu przeżywania czasu Bożego Narodzenia. Do takiego radosnego spędzania czasu w gronie najbliższych zaprosiła parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku.

Tradycja katolicka wiele stuleci temu weszła w kanon naszego narodowego dziedzictwa kulturowego.

Zgodnie z tym zwyczajem, najwłaściwszym i jednym z najpiękniejszych sposobów przeżywania w gronie rodzinnym czasu Narodzenia Pańskiego jest wspólne śpiewanie kolęd, mające również silny aspekt integracyjny.

Dzisiaj w parafii mariackiej spotkało się ponad 20 osób, z 5-ciu rodzin aby wspólnie kolędować Małemu. Jest to śpiewanie bez ograniczeń wiekowych. Radosne kolędowanie odbywało się przy akompaniamencie gitary i innych instrumentów.

Pomimo, iż czas to jest radosny, wspólne kolędowanie nie rzadko skłania do zadumy również nad tymi, których już nie ma wśród nas. Występy śpiewających rodzin i par nagradzane były brawami przez publiczność zgromadzoną w kościele co szybko rozwiało tremę i emocje związane z publicznym występem kolędników.
 

Na szerszą relację z Rodzinnego Śpiewania Kolęd zapraszamy do jutrzejszego wydania wiadomości Echa Dnia w TV Gawex.

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: