Oj działo się w borneńskim Orszaku Trzech Króli

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-01-06 16:16:25
Oj działo się w borneńskim Orszaku Trzech Króli
  • Foto: TV Gawex

W Święto Objawienia Pańskiego, po południowej mszy świętej w kościele w Bornem Sulinowie (6 stycznia), ulicami miasta przemaszerował barwny korowód. Na czele Orszaku, wspólnie z trzema Mędrcami szedł król Herod a tuż za nimi kilkaset osób wspólnie celebrujących chwilę, na którą od dawna oczekiwano.

Pomiędzy kościołem pw. Św. Brata Alberta a Urzędem Miasta  zainscenizowano biblijne wydarzenie jakim było spotkanie Heroda z Królami.

Charakteryzacji głównych bohaterów ulicznych jasełek nie powstydziłyby się magazyny najlepszych krajowych teatrów. Również wielu mieszkańców uczestniczących w Orszaku na ten czas, przyozdobili swe skronie koronami.

Ten barwny korowód przy akompaniamencie orkiestry dętej i ze słowami kolęd na ustach dotarł do szopki ustawionej visa vis borneńskiego ratusza, gdzie królowie oddali pokłon nowonarodzonemu Dzieciątku.  

Tegoroczny borneński Orszak Trzech Króli to już druga odsłona wydarzenia. Przed Urzędem Miasta wystawiona została scena, na której z dużym rozmachem odbył się ciekawy program artystyczny z udziałem nie tylko samych króli ale również mieszkańców Bornego Sulinowa.

Można naturalnie uznać, ze tradycją miasta staje się „Świąteczna belgijka”, do której nie trzeba było zapraszać nikogo. Przed sceną na wypadek niepomyślnej aury wystawiono namiot dla widzów przedstawienia oraz wiele punktów gastronomicznych, gdzie można było zasmakować nie tylko potraw na ciepło ale również przebierać i wybierać  w bogatej ofercie ciast jakie oferowano za niewielką opłatą. 

Tego dnia, dochód ze wszystkich przyjemności dla podniebienia przeznaczony został na wsparcie rodziny z Krągów.

Zapraszamy do naszej foto galerii, zaś obszerniejsza relacja z Orszaku Trzech Króli w Bornem Sulinowie już wkrótce na antenie TV Gawex.


 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: