Szczecinecki pochód Orszaku Trzech Króli

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-01-06 01:27:48
Szczecinecki pochód Orszaku Trzech Króli
  • Foto: TV Gawex

Dwanaście dni po Bożym Narodzeniu obchodzone jest święto Objawienia Pańskiego zwane tradycyjnie świętem Trzech Króli. Właśnie z tego powodu, po dwuletniej przerwie, w dniu dzisiejszym (6 stycznia) ulicami Szczecinka przeszła dzisiaj barwna kawalkada celebrowanego Orszaku Trzech Króli.

Niespełna 10 lat temu inicjatorem Orszaku Trzech Króli w Szczecinku był ks. Marek Kowalewski z parafii pw. Św. Franciszka. 

Po dwuletniej przerwie, za przyczyną głównego inspiratora i animatora jakim jest Towarzystwo Myśliwskie „Rosomak” i innych organizacji i stowarzyszeń, Orszak Trzech Króli przeszedł  ulicami naszego miasta barwnym korowodem, który uformował się ok. godz.10:00  pod kościołem parafialnym pw. Ducha Świętego. 

Pogoda nie dopisała, było wietrznie, dżdżył deszcz, niby zimowa sceneria ale jesienna aura. Nie odstraszyło to jednak szczecinecczan od udziału w niecodziennym, podniosłym wydarzeniu.

Na czele Orszaku , szli harcerze z gwiazdą betlejemską, następnie, a jakże – konno, jechali główni bohaterowie wydarzenia – trzej królowie.
Świąteczny kondukt ruszył spod bramy wjazdowej kościoła Świętego Ducha przy ul. Piłsudskiego aby następnie kontynuować pochód ulicami Piłsudskiego, Mickiewicza, Powstańców Wielkopolskich i zakończyć pod kinem „Wolność”.

Podczas Orszaku odegrane zostały jasełkowe sceny przez uczestników stowarzyszenia „Przyjaciół Języka Migowego”. Rozegrała się w okolicach stadionu bitwa miedzy dobrem a złem. Walczyły anioły z diabłami. Naturalnie siły ciemności nie zmogły niebieskiego zastępu. 

Druga scena jasełkowa rozegrała się pod szkołą muzyczną. Głównymi jej animatorami byli okoliczni mieszkańcy.
W trakcie szczecineckiej wędrówki Trzech Mędrców, orszakowiczom umilał czas zespół „Bell Canto”, który wykonywał znane pastorałki i kolędy. 

Pod kinem „Wolność” można było skorzystać z przygotowanego przez organizatorów poczęstunku a z bożonarodzeniowym występem zespołu ludowego z Bobolic. Podczas wydawania posiłku zorganizowanego przez Ligę Polskich Kobiet oraz Klub Na Wysokich Obcasach, zorganizowana była akcja charytatywna polegająca na zbieraniu środków na wspomożenie szczecineckiego hospicjum.

Zapraszamy do obejrzenia foto galerii ze szczecineckiego Orszaku Trzech Króli.

Na obszerniejszą relację z celebrowanego dzisiaj wydarzenia zapraszamy do TV Gawex w dniu jutrzejszym.

 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (2)

ccc 2020-01-06 13:28

Cyrk kościelny dla " polskich patriotów".

Patriota 2020-01-06 19:39

Do CCC: W sumie jakby to byla parada rownosci z weganskimi pierożkami by bylo lepiej.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: