Ruszyły zapisy na bieg Osińskiego

  • kg
  • 2020-01-03 15:26:08
Ruszyły zapisy na bieg Osińskiego
  • Foto: TV Gawex

Ruszyły zapisy na jedną ze sztandarowych imprez sportowych roku. Od wielu lat jest to największa impreza biegowa w regionie. 26 kwietnia odbędzie się już 37 edycja memoriału im. Winianda Osińskiego - pierwszego w historii olimpijczyka Ziemi Szczecineckiej a także całego Pomorza Środkowego. Jako biegacz długodystansowy i maratończyk, uczestniczył w XV Igrzyskach Letniej Olimpiady w Helsinkach w 1952 roku. W latach 1949-53 trzykrotny mistrz Polski w maratonie. Reprezentując szczecinecki klub uzyskał nominację olimpijską.

Zmarł w wieku 96 lat, 11 kwietnia 2006 roku, na dwa tygodnie przed kolejnym biegiem jego imienia, który od 2007 roku zyskał rangę Międzynarodowego Memoriału Winanda Osińskiego.

W kwietniu 2010 roku, Rada Miasta Szczecinek nadała imię Winanda Osińskiego rondu, na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Sikorskiego.

W jaki sposób można wpisać się na listę startową?

To proste, wystarczy wejść na stronę www.bieg.szczecinek.pl i dokonać procesu rejestracji. Znajdziecie tam Państwo również ciekawą historię naszego olimpijczyka i szczecineckich biegów.

Proszę pamiętać, że ilość miejsc jest ograniczona.

Garść konkretnych informacji na ten temat zobaczycie Państwo w dzisiejszych (03.01) Echach Dnia.

Zapraszamy.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: