W powiecie przyjęto przyszłoroczny budżet

  • Adrian Wolanin
  • 2019-12-31 15:03:35
W powiecie przyjęto przyszłoroczny budżet
  • Foto: TV Gawex

Za nami najważniejsza w roku, tzw. budżetowa sesja Rady Powiatu w Szczecinku. Mimo, że obrady dotyczyły głównie projektu przyszłorocznych przychodów oraz wydatków, w harmonogramie znalazł się również bardzo miły akcent w postaci nagrodzenia najzdolniejszych uczniów i sportowców w powiecie.

Zdaniem starosty Krzysztofa Lisa przegłosowany projekt, mimo że będzie ogromnym wyzwaniem, jest budżetem bardzo dobrym, głównie dlatego, że jest prorozwojowy.

Procesowi procedowania budżetu towarzyszyła tradycyjnie zażarta dyskusja na temat jego ostatecznej formy. Najwięcej kontrowersji wzbudziła wcielona ostatecznie w życie propozycja nowego podział środków na kulturę. Zgodnie z przyjętą uchwałą w przyszłym roku pieniądze zostaną rozdysponowane na wszystkie gminy powiatu. Miasto Szczecinek otrzyma 250 000 zł (w tym roku było to 620 000 zł), pozostałe samorządy zaś po 50 000 zł.

W trakcie obrad nie mogło oczywiście zabraknąć kwestii bardzo ważnej dla mieszkańców, czyli szczecineckiego szpitala. Zgodnie z deklaracjami Krzysztofa Lisa, jeszcze w styczniu starostwo wesprze szczecinecką lecznicę pożyczką w wysokości miliona złotych, a także sukcesywnie wprowadzać będzie kolejne zmiany w organizacji placówki. Jak podkreślił również starosta, nie ma jakiegokolwiek zagrożenia jeśli idzie o świadczenie procedur medycznych.

Warto również dodać, że w trakcie sesji odbyło się uroczyste wręczenie nagród Starosty Szczecineckiego w dziedzinie edukacji i sportu, a także stypendiów dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studenta.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (31.12) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: