Pomoc dla dzieci z Kinszasy

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-12-31 12:47:02
Pomoc dla dzieci z Kinszasy
  • Foto: Jeremie MAFUTA, Dzieci Afryki

Kongo z trudem podnosi się z zapaści gospodarczej i wojny domowej, do której doprowadziły zdemoralizowane i skorumpowane rządy Mobutu. To drugie co do wielkości i jedno z najbiedniejszych państw afrykańskich. Na peryferiach Kinszasa prosperuje szkoła skupiająca 300 dzieci, często sierot, dla których jedyną strawa przez kilka dni może być tylko woda. Kościół Zielonoświątkowy Zbór BETEL w Szczecinku wspólnie z kilkoma mieszkańcami naszego miasta udziela pomocy tym dzieciom.

Akcja pomocy dzieciom z Afryki poruszyła serca wielu Polaków. Na terenie Demokratycznej Republiki Kongo pomocą dla dzieci zajmuje się fundacja „Jeremie MAFUTA, Dzieci Afryki". Własnie z ta fundacją Kościół Zielonoświątkowy Zbór BETEL wraz z kilkoma mieszkańcami Szczecinka rozpoczął współpracę celem udzielenia możliwie jak największej pomocy. 

Już wkrótce w Szczecinku będzie również przedstawicielstwo fundacji „Jeremie", z którym będzie można kontaktować się sprawie pomocy potrzebującym dzieciom. 

Obecnie organizacją pomocy w Szczecinku dla fundacji zajmuje się radny i społecznik Marek Stasiuk. 

W szkole objętej pomocą dla 300 dzieci, brak jest dosłownie wszystkiego. Przedmioty wykładane są często przez rodziców, brakuje środków na podstawowe potrzeby życiowe takie jak np. Ryż czy maniok, które są podstawowymi produktami żywnościowymi.

Dzięki wsparciu szczecineckiego środowiska w ostatnim okresie czasu  zakupiono stoły, krzesła, koce, przybory szkolne a nade wszystko żywność (patrz foto). Obecnie organizowana jest zbiórka środków na wybudowanie świetlicy, w której dzieci będą miały schronienie, będą mogły się uczyć i żyć w bardziej ludzkich warunkach.

Cenna inicjatywa pomocy dzieciom z Kinszasa daje im nie tylko możliwość bardziej ludzkiego życia ale stanowi źródło nadziei na przyszłość.

Więcej informacji na temat pomocy dzieciom z Konga w dzisiejszym wydaniu wiadomości „Echa Dnia" w TV Gawex.

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: