Orszak Trzech Króli ponownie na ulicach Szczecinka

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-12-31 12:15:11
Orszak Trzech Króli ponownie na ulicach Szczecinka
  • Foto: pixabay

Pierwszy polski Orszak Trzech Króli powstał jako kontynuacja jasełek. Odbył się po raz pierwszy w Warszawie w 2009 roku. Od tego czasu scenariusz ulicznych jasełek oparty na historii Trzech Króli rozpowszechnił się nie tylko na teren całej Polski ale również wiele krajów Europy i Afryki. Po dwuletniej przerwie Orszaku w Szczecinku, tradycja znowu powraca na ulice naszego miasta.

Organizatorem Orszaku Trzech Króli jest Towarzystwo Myśliwskie Rosomak ze Szczecinka.

Uliczne jasełka rozpoczną się 6 stycznia (poniedziałek) o godz. 10:00 przy kościele pw. Świętego Ducha w Szczecinku. Świąteczny orszak przejdzie ulicami Piłsudskiego, Mickiewicza, Powstańców Wielkopolskich a zakończy się przy kinie „Wolność". Odgrywane będą scenki odgrywane przez dzieci, wystąpi zespół „Bell Canto", który wykonując tradycyjne pastorałki i kolędy uprzyjemni i przypomni uczestnikom Orszaku o podniosłym czasie jakim jest Boże Narodzenie.

Końcową część Orszaku będzie zespół „Ontis" w bożonarodzeniowym repertuarze. Uczestnicy ulicznych jasełek będą mogli skosztować przygotowanego dla wszystkich poczęstunku.

Organizatorzy zachęcają do przyłączenia się do Orszaku.


 

Komentarze (1)

12345 2019-12-31 13:39

Ewangelia wg św. Mateusza 2:1 Gdy zaś Jezus narodził się w Betlejem w Judei za panowania króla Heroda, oto Mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy 2:2 i pytali: Gdzie jest nowo narodzony król żydowski? Ujrzeliśmy bowiem jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać mu pokłon. Widzimy, że nie było króli tylko mędrcy. Byli to uczeni ludzie którzy nie donieśli Herodowi o Jezusie. Biblia nie wspomona o ich imionach

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: