Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Brutalna bójka przed jednym z lokali

  • Adrian Wolanin
  • 2019-12-30 12:31:01
Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Brutalna bójka przed jednym z lokali
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 23.12.2019 r. do 28.12.2019 r. strażnicy podjęli 78 interwencji. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 51 interwencji. Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawni 13 zdarzeń. 2 osoby zostały przekazane dla zespołów ratunkowych, 7 osób przekazano patrolowi Policji. Strażnicy udzieli pomocy przy uruchomieniu 6 samochodów. Zastosowano blokady na koła 3 samochodów. Do schroniska dla zwierząt lub weterynarii strażnicy przekazano 3 zwierzęta.

28.12.2019 około godziny 12:45 strażnicy podejmowali interwencję w jadłodajni przy ul. Wodociągowej 6A wobec kobiety, która spożywała tam denaturat i awanturowała się. Po przyjeździe na miejsce strażnicy zastali doskonale znaną z wielu interwencji bezdomną. W plastikowej butelce miała denaturat. Po wylegitymowaniu i uspokojeniu jej kobieta opuściła jadłodajnię.

28.12.2019 około godziny 20:15 strażnicy zostali wezwani na interwencję na Rondo im. Adama Giedrysa. Tam zespół ratunkowy przekazał strażnikom kobietę upojoną alkoholem. Jak stwierdzili ratownicy kobieta nie wymagała hospitalizacji. Strażnicy przewieźli ją do noclegowni, gdzie z uwagi na swój stan nie została przyjęta, a następnie przewieźli ją w okolice Dworca PKP, gdzie na jej prośbę pozostawili ją.

29.12.2019 około godziny 2:40 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył mężczyznę poruszającego się rowerem, którego zachowanie wskazywało na upojenie alkoholowe. Patrol, który został wezwany na interwencję wylegitymował go. W związku z tym, że poruszał się rowerem będąc w stanie nietrzeźwości w wydychanym powietrzu miał 2,5 promila alkoholu rowerzysta został przekazany Policji.

29.12.2019 r. około godziny 3:45 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył jak przed lokalem Metro trzech młodych mężczyzn pobiło jednego z klientów tego lokalu. Leżącego na ziemi bili i kopali po całym ciele. Na miejscu wywiązała się bójka na ulicy zmuszająca kierujących samochodami do zatrzymywania się. Na miejscu strażnicy wylegitymowali 6 osób biorących w tym udział. Po przyjeździe patrolu Policji zgodnie z kompetencjami interwencja została przekazana Policji.

28.12.2019 r. strażnicy zabezpieczali imprezę odbywającą cyklicznie na terenie Nadleśnictwa Czarnobór IV Zimowy Cross Bociana.

Info: Straż Miejska w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: