W Szczecinku było spokojnie

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-12-28 06:00:00
W Szczecinku było spokojnie
  • Foto: pixabay

Policyjna akcja „Bezpieczny weekend-Boże Narodzenie” trwać będzie do 29 grudnia. Jednak już wczoraj TV Gawex zasięgnęła opinii szczecineckiej Policji na temat bezpieczeństwa na terenie miasta i powiatu szczecineckiego.

Czas Bożego Narodzenia był okresem spokojnym.

Nie doszło do naruszenia prawa poza trzema przypadkami kierowania w stanie, który tą czynność wyklucza. Dwóch kierowców straciło prawo jazdy za jazdę samochodem w stanie po użyciu alkoholu, zaś jeden za jazdę na „turbo-gazie”.

Ten ostatni to mieszkaniec Wałcza, który uznał, że może przemierzać Szczecinek po użyciu środków odurzających. Jak się bowiem okazało, kierował samochodem będąc pod wpływem amfetaminy, zaś przeprowadzone przez szczecineckich policjantów czynności doprowadziły do ujawnienia amfetaminy w kierowanym przez niego pojeździe.

W Szczecinku, podobnie jak i w Wałczu, prawo polskie nie zezwala na kierowanie pojazdem po zażyciu takiego środka. Nieszczęśnik odpowie teraz przed Sądem za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu środka odurzającego oraz posiadania amfetaminy.

Poza tymi trzema incydentami policjanci interweniowali tylko przy „drobnych” kolizjach parkingowych. 

Akcja policyjna trwać będzie do niedzieli 29 grudnia. Policja przestrzega, że w tym okresie nie będzie stosować taryfy ulgowej wobec piratów drogowych i osób naruszających w sposób rażący przepisy ruchu drogowego.
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: