Dziękujemy za świąteczne kartki!

  • Adrian Wolanin
  • 2019-12-25 15:45:33
Dziękujemy za świąteczne kartki!
  • Foto: TV Gawex

W dzisiejszych, niezwykle cyfrowych czasach niewielu już Polaków kultywuje tradycje wysyłania świątecznych kartek. Dawniej okolicznościowe pocztówki wyjmowane ze skrzynki na listy przyprawiały o ekscytację, szczególnie te nadawane przez rodzinę mieszkającą zagranicą – często znajdowały się na nich wyjątkowo piękne ilustracje czy też malownicze krajobrazy.

Każda kartka była praktycznie niepowtarzalna, w przeciwieństwie do rozsyłanych obecnie masowo życzeń SMS-owych. Wielu z nas bożonarodzeniowe pocztówki zbierało lub chociaż skrzętnie chowało w specjalnym pudełku z pamiątkami. Z tego powodu jest nam niezwykle miło, iż podobnie jak w ubiegłych latach, tak również i w tym roku przysłali nam Państwo masę świątecznych kart pocztowych pełnych najserdeczniejszych życzeń. Za każdą z kartek dziękujemy i również życzymy Wesołych Świąt!

Jesteśmy również pewni, że przynajmniej w Szczecinku piękny zwyczaj wysyłania papierowych życzeń świątecznych nie odejdzie kompletnie do lamusa, o czym świadczy nie tylko pokaźna kolekcja bożonarodzeniowych kartek wysłana na nasz adres. Dowodzą tego również świąteczne pocztówki, które nieoczekiwanie zagościły w skrzynkach wielu mieszkańców naszego miasta. Jak widać na poniższych zdjęciach, za ich wypisanie i dystrybucję odpowiedzialni byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7, czemu tylko możemy głośno przyklasnąć!


  • Foto: https://www.facebook.com/MateuszTSienkiewicz

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: