Wigilia fundacji „Przyjaciele Języka Migowego”

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-12-22 14:16:32
Wigilia fundacji „Przyjaciele Języka Migowego”
  • Foto: TV Gawex

Podniosły, świąteczny nastrój, przełamywanie się opłatkiem i wspólne składanie życzeń na nadchodzący rok były głównym akcentem zorganizowanej przez fundację „Przyjaciele Języka Migowego” wigilii w barze „Karolinka” przy ul. Polnej.

Fundacja aktywnie i prężnie prowadzi swą działalność na terenie miasta i regionu Szczecinek, poprzez organizację wspólnych imprez, wyjazdów i pomoc dla osób z różnego rodzaju niepełno sprawnościami.

Wigilia jest szczególną okolicznością, która pozwala na wspólne przebywanie osób aktywnie uczestniczących w życiu fundacji "Przyjaciele Języka Migowego" we własnym gronie, niczym nieskrępowanej wymiany myśli. 

Początek wigilijnej wieczerzy, wspólną modlitwą i błogosławieństwem  zainaugurował ks. Dawid Andryszczak, który również biegle posługuje się językiem migowym. Życzenia obecnej na wigilii wiceprzewodniczącej Rady Miasta Szczecinek – Małgorzaty Bały tłumaczyła Ewa Tomczyk - powiatowy rzecznik Osób Niepełnosprawnych i prezes fundacji „Przyjaciele Języka Migowego”.

Po tradycyjnych i oficjalnych życzeniach wszyscy uczestnicy wieczerzy przełamali się opłatkami i w duchu nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, przy serdecznych uściskach wyrażano pragnienia spełnienia wszystkiego co najlepsze.

Na wigilijnym stole nie zabrakło jadła wszelakiego nawiązującego właśnie do okresu Narodzenia Pańskiego. Była zupa grzybowa, pierogi, dania rybne, ciasta. 

Podczas rozmowy z prezes fundacji „Przyjaciele Języka Migowego” ustaliliśmy (TV Gawex), iż w związku z wielkim sukcesem jakim okazało się nagranie teledysku „Weź nie pytaj, weź zamigaj” , już w świątecznej odsłonie nagrany został teledysk z kolędą w języku migowym, będącej wspólnym dziełem mieszkańców Szczecinka związanych z osobami zrzeszonymi w fundacji "Przyjaciele Języka Migowego" oraz "Jaś i Małgosia"..

Szersza relacja z wigilii niebawem na antenie TV Gawex.

 


 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: