Prawdziwe oblicze Szczecineckiego Klubu Karate Kyokushin

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-12-21 20:05:57
Prawdziwe oblicze Szczecineckiego Klubu Karate Kyokushin
  • Foto: TV Gawex

W piątkowy wieczór (20 grudnia) Ekipa TV Gawex odwiedziła w dojo Szczecinecki Klub Karate Kyokushin. Mieliśmy przyjemność stanąć przed trójką medalistów Pucharu Polski we Włocławku. Młodzi wojownicy ćwiczą pod czujnym i doświadczonym okiem mistrza Wojciecha Hurki.

W dniach 13-14 grudnia odbył się prestiżowy turniej Pucharu Polski we Włocławku.  Szczecinek zaczął się liczyć i błyszczeć na polskiej mapie Kyokushin Karate.  

Zdobyliśmy dwa srebrne i jeden brązowy medal. Srebro zdobył Wojciech Piesik w kat. do 80 kg seniorów (pomimo doznanych w ostatnim okresie dotkliwych kontuzji), drugie srebro zdobył Konrad Jeszke w kat. do 60 kg juniorów (zdobywca V miejsca na mistrzostwach w Portugalii). Szczecinecka Amazonka Julia Marciniak zdobyła brąz w kat. do 55 kg juniorek młodszych. Jak podkreślają medaliści – turniej był wymagający i trudny ale zostali odpowiednio przygotowani przez swego mistrza.

Puchar Polski należy do najtrudniejszych turniejów kyokushin. Startowało w nim 550 zawodników ze 101 klubów. Przez znawców tematu Puchar Polski rangą dorównuje mistrzostwom Europy bowiem właśnie na nim spotyka się  7 federacji w otwartym kumite (pełno kontaktowe - bez ochraniaczy).

Nasi karatecy przed Pucharem przygotowywali się do czekających ich bojów przez okres 2 miesięcy, w trakcie których szczególną uwagę zwrócono na wytrzymałość, siłę i szybkość. Niebagatelną rolę w przygotowaniach miała też właściwa dbałość o psychikę i ducha walki. 

Aby uzmysłowić wysoki poziom szczecineckiego Kyokushin należy tu wspomnieć, że przy tylko trzech startujących zawodnikach zdobyliśmy XIII miejsce drużynowo. O wysokim poziomie szkolenia w szczecineckim klubie niech świadczy fakt, iż nie są obecnie przyjmowani nowi adepci z uwagi na brak miejsc we wszystkich grupach.

W dobrej atmosferze i wzajemnym poszanowaniu, treningi odbywają się codziennie od 16:00 do 20:30. To dobry prognostyk dla dzieci i młodzieży, którzy pragną inwestować we własną wiedzę i umiejętności.

Ujmującym jest fakt, iż przy niewątpliwie dużej wiedzy i umiejętnościach – zawodnicy szczecineckiego klubu to młodzi ludzie z dużym dystansem do samych siebie, determinacją podczas treningów a przy tym wrażliwi i pełni życiowej pokory wojownicy.

Jak podkreśla sensei Wojciech Hurka – w jego odczuciu największym sukcesem Szczecineckiego Klubu Kyokushin Karate jest frekwencja. Od wielu lat bowiem treningi charakteryzują się 100 procentowym pobytem ćwiczących, zaś osoby chętne do podjęcia nauki karate zmuszone są oczekiwać na rezygnację już ćwiczących co jest jednak zjawiskiem marginalnym.

Do szerszej relacji ze spotkania z sensei Wojciechem Hurką i wojownikami ze  Szczecineckiego Klubu Kyokushin Karate zapraszamy wkrótce do TV Gawex


 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: