Firma Gawex media wyróżniona w konkursie Forbes Polska Forum Firm Rodzinnych

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-12-21 07:00:00
Firma Gawex media wyróżniona w konkursie Forbes Polska Forum Firm Rodzinnych
  • Foto: TV Gawex

Forbes Polska od lat docenia i wspiera Firmy Rodzinne oraz integruje to środowisko biznesowe. Jedną z takich inicjatyw jest właśnie Forum Firm Rodzinnych na łamach, którego dyskutowane są najważniejsze tematy związane z zarządzaniem i nowymi wyzwaniami stającymi przed biznesem rodzinnym w Polsce. Forbes monitoruje i sumiennie prowadzi także ranking najlepiej rozwijających się Firm Rodzinnych. W roku 2019 firma Gawex media po raz kolejny została laureatem tego rankingu. Nagrodę w imieniu właścicieli odebrała Monika Dołębska

Cykl tegorocznych spotkań z laureatami odbywał się pod hasłem przewodnim „Czy w Polsce opłaca się być firmą rodzinną?”.

Podczas zjazdu Forum Firm Rodzinnych można było wysłuchać wielu ciekawych dyskusji dotyczących obecnych wyzwań stojących przed firmami rodzinnymi takimi jak pozyskanie kapitału, rozwój regionalny i międzynarodowy, nowoczesne metody rekrutacji i zarządzania zespołem oraz dotykający wiele firm problem sukcesji – czyli przekazania sterów firmy następnemu pokoleniu właścicieli.

Jak mówi Andrzej Gliński, członek zarządu Banku Millennium- patrona Gali  – firmy rodzinne są bardzo mocno osadzone w regionach i ich rola we wspieraniu społeczności lokalnych jest nie do przecenienia. Podejmują wiele inicjatyw społecznych i kapitał budują lokalnie, co postrzegam jako nowoczesną formę patriotyzmu. Ich twórcy wiedzą, że nie tylko rodzina i firma będą ze sobą związane na lata, ale że ten związek dotyczył będzie także lokalnej społeczności. Dlatego też  z zaangażowaniem pomagają lokalnym szkołom,  niektóre z nich tworzą przedszkola czy żłobki, inne dbają o edukację ekonomiczną, cyfrową, lub rozwijają inne ważne kompetencje u dzieci i młodzieży w swoim regionie.

Praktycznie wszystkie polskie firmy rodzinne powstały w ciągu ostatnich 30 lat. Ich twórcy – małżeństwa, rodzeństwa, kuzynostwa – to ludzie niezwykli, mający niebywałą odwagę, siłę przebicia, biznesową intuicję. Skąd wiemy, że pionierzy polskiego kapitalizmu mają te wspaniałe cechy?

To proste – bo im się powiodło - mówią organizatorzy gali.  Dziś wszyscy oni prowadzą dojrzałe firmy, nadal tworzą nowe miejsca pracy i budują  polski kapitał. Niedługo czeka ich jednak pokoleniowa zmiana, do której warto się dobrze przygotować, dlatego większość obecnych na Gali laureatów przybyła wraz ze swoimi  dziećmi,  lub bliskimi współpracownikami przedstawicielami następnego pokolenia przedsiębiorców.

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: