Kronospan Ambasadorem Polskiej Przedsiębiorczości oraz Fabryką Roku 2019

  • Adrian Wolanin
  • 2019-12-20 15:38:24
Kronospan Ambasadorem Polskiej Przedsiębiorczości oraz Fabryką Roku 2019
  • Foto: Szynaka

Na spotkaniu z Prezydentem RP, Andrzejem Dudą, Kronospan – wiodący producent płyt drewnopochodnych i komponentów do ich produkcji otrzymał tytuł Ambasadora Polskiej Przedsiębiorczości. Firma otrzymała także miano Fabryki Roku 2019.

Tytuł ambasadora został przyznany przez Prezesa Ogólnopolskiej Izby Producentów Mebli oraz Grupy Meblowej Szynaka – Jana Szynakę za „najwyższej klasy profesjonalizm w budowaniu i umacnianiu partnerskich relacji biznesowych z polskimi przedsiębiorstwami.” Jak czytamy w uzasadnieniu: „Ich dynamiczny rozwój, odważne decyzje inwestycyjne i realizacja przyjętych strategii rozwoju nie byłyby możliwe bez współpracy z Ambasadorami Polskiej Przedsiębiorczości” takimi, jak firma Kronospan.

Na spotkaniu z Prezydentem Dudą Kronospan otrzymał podziękowanie za „wkład i zaangażowanie w budowanie potencjału i ugruntowanej pozycji polskich firm jako liderów branży meblowej w Polsce i na świecie”.

Firma zdobyła także tytuł Fabryka Roku 2019, przyznawany przez redakcję magazynu Inżynieria i Utrzymanie Ruchu i Control Engineering Polska na podstawie oceny niezależnego jury.

Nagroda stanowi wyraz uznania dla zakładów przemysłowych, które osiągają bardzo dobre wyniki operacyjne dzięki doskonałej organizacji działań w obszarach działalności proekologicznej, utrzymania ruchu, automatyzacji produkcji i wdrożonych systemów IT, wspomagających produkcję, Przemysł 4.0. Kronospan prowadzi kilka polskich spółek i zakładów, dając pracę 15 tysiącom rodaków.

Od 30 lat działalności w Polsce firma stanowi stabilne zaplecze dla rodzimych producentów mebli. To dzięki produktom i wsparciu Kronospanu możliwa jest ekspansja zagraniczna oraz dynamiczny rozwój polskiego meblarstwa.

Dla rządu polskiego najważniejsze jest, aby polski biznes się rozwijał i osiągał zyski.”, mówił Premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu rządu z przedsiębiorcami „Liderzy Rozwoju” 17 grudnia br., w którym Kronospan brał udział.

Info: Biuro Prasowe Kronospan Polska

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: