Mikołajkowa zabawa mniejszości narodowych

  • Adrian Wolanin
  • 2019-12-20 11:54:11
Mikołajkowa zabawa mniejszości narodowych
  • Foto: Tomasz Hołowaty

Zarząd Oddziału i Koła Związku Ukraińców w Koszalinie przygotował dla dzieci wywodzących się z mniejszości narodowych w Koszalinie zabawę mikołajkową. Zgodnie z tradycją i kalendarzem juliańskim Święto Św. Mikołaja przypada w dniu 19 grudnia 2019 roku. Świętowanie rozpoczęło się mszą świętą w cerkwi greckokatolickiej w Koszalinie przy ul. Niepodległości 24-26, a po mszy w Sali ks. Włodzimierza przybył z dalekiej krainy Św. Mikołaja wraz z zastępem aniołów który dla zgromadzonych dzieci przyniósł prezenty.

Do udziału w zabawie integracyjnej zostały zaproszone dzieci i młodzież wywodząca się z mniejszości ukraińskiej, niemieckiej oraz romskiej, a także dzieci migrantów z Ukrainy którzy pracują w Koszalinie. W tym roku wzięła udział rekordowa liczba dzieci, bowiem już zgłosiło się ponad 100 dzieci.

To już druga edycja projektu integrującego dzieci i młodzież z mniejszości narodowych i etnicznych Koszalina, a także dzieci migrantów z Ukrainy.

Podobna zabawa integracyjna odbyła się dla uczniów szkoły podstawowej z Ukraińskim Językiem Nauczania im. Tarasa Szewczenki w Białym Borze, gdzie uczą się dzieci pochodzenia polskiego, ukraińskiego, a także dzieci migrantów z Ukrainy.

Projekt odbył się przy wsparciu ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie.

Info: Roman Biłas, Przewodniczący Zarządu Oddziału Związku w Koszalinie

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: