Wigilia w Środowiskowym Domu Samopomocy „Odnowa” [FOTO]

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-12-19 08:50:35
Wigilia w Środowiskowym Domu Samopomocy „Odnowa”  [FOTO]
  • Foto: TV Gawex

Znany zajazd przy drodze krajowej nr 11, w bliskim sąsiedztwie Bobolic stał się w dniu wczorajszym (17 grudnia) miejscem, w którym odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne zorganizowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy „Odnowa”. Uroczysta oprawa i podniosła atmosfera wieczerzy wigilijnej zgromadziła kilkudziesięciu uczestników, którzy mogli przełamać się opłatkiem i złożyć moc serdecznych życzeń na nadchodzący rok..

Istniejący od kilku lat na terenie gminy Bobolice Środowiskowy Dom Samopomocy „Odnowa:” to ośrodek wsparcia dla osób z różnymi niepełnosprawnościami.

Ośrodek zapewnia w chwili obecnej wsparcie dla 33 osób, wobec których stosowana pomoc terapeutyczna i ma za zadanie jak najlepsze przygotowanie podopiecznych do życia w społeczeństwie.

Zaangażowanie pracowników ŚDS „Odnowa”  wykracza daleko poza obowiązki zawodowe bowiem organizowane są spotkania z opiekunami, rodzinami , osobami bliskimi i przedstawicielami lokalnych władz w szerszym gronie co ma niezwykle istotne znaczenie integracyjne i terapeutyczne.

Podczas spotkań związanych z terapią, uczestnicy własnoręcznie wykonali w pracowniach multimedialnych „Odnowy” zaproszenia dla bliskich i rodzin. We wczorajszym spotkaniu wigilijnym uczestniczyło 55 osób.

Na tradycyjnej wieczerzy obecni byli burmistrz Bobolic i proboszcz parafii a samo spotkanie umilił występ lokalnego zespołu, który zaśpiewał wiele znanych kolęd i utworów przy akompaniamencie instrumentu klawiszowego i saksofonu, na którym zagrał „aniołek” z aureolą. 

Szersza relacja ze spotkania wigilijnego wkrótce w wiadomościach TV Gawex – Echa Dnia.
 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: