Gala Sportu 2019 UKS Olimpia Bobolice za nami!

  • Adrian Wolanin
  • 2019-12-18 12:20:04
Gala Sportu 2019 UKS Olimpia Bobolice za nami!
  • Foto: Urząd Miejski w Bobolicach

W sobotę 14 grudnia 2019 r. w Bobolicach odbyła się Gala Sportu UKS Olimpia Bobolice. W ramach tegorocznej Gali miał miejsce Benefis 40-lecia pracy trenerskiej Henryka Kowalskiego, pokaz Freestyle Dominika Kokoszko, Piłkarski Turniej Pokoleń oraz koncert zespołu Tramp Key. W imprezie uczestniczyło ponad 200 osób. Tradycyjnie Gala została zainaugurowana grami i zabawami dla dzieci, gdzie największe emocje wzbudziły mecze Rodzice kontra Dzieci.

Następnie gość specjalny, wychowanek Olimpii, Dominik Kokoszko, wystąpił w super pokazie freestyle oraz przeprowadził warsztaty dla dzieci.

Na zakończenie pierwszej części odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień dla zawodników Olimpii.

Uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale i upominki. Dodatkowo wyróżnieni zawodnicy nagrody rzeczowe.

Puchary Burmistrza Mieczysławy Brzozy dla najlepszych zawodników Piłkarskiego Grand Prix Bobolic 2019 w Getbola otrzymali: Tolek Worońko (Młodzik), Patryk Zdanowski (Orlik), Igor Kłos (Żak), Jan Kłos (Skrzat), Filip Ginda (Skrzacik). Nagrody w imieniu p. Burmistrz wręczał Sekretarz Gminy p. Krzysztof Dziadul.

Zwycięzcą Plebiscytu na najlepszego Sportowca UKS Olimpia Bobolice w 2019 r. został Oskar Szal, który wypędził Zosię Kudłaczek i Patryka Zdanowskiego. Nominowani zawodnicy: Tymek Skiba, Mateusz Żuk, Filip Adamczyk, Tolek Worońko, Kuba Czarnecki, Mateusz Domański i Filip Arendarczyk. Należy podkreślić, że sondę wygrał Patryk Zdanowski, konkurs Zosia Kudłaczek. Najbardziej zaangażowanym zawodnikiem na treningach i zawodach był Oskar Szal. Za najlepszą frekwencję na treningach i zawodach tradycyjne piłki otrzymali: Tymek Skiba i Zosia Kudłaczek w kategorii Trampkarz/Młodzik, Kuba Kościołowski i Igor Kłos wśród Orlików, Hubert Miłek i Kinga Bębeńca w kategorii Żak oraz Filip Dominikowski i Brajan Bielecki w Skrzatach.

Nagrody otrzymały również najliczniejsze 4 osobowe rodziny: Boberskich, Grzelaków, Kłosów, Kudłaczków i Zdanowskich, najmłodszy czynny uczestnik imprezy Tymek Grzelak oraz najwcześniej urodzeni…

W drugiej części odbył się Piłkarski Turniej Pokoleń wychowanków trenera Henryka Kowalskiego. Mecze były bardzo emocjonujące, stały na dobrym poziomie i dostarczyły mnóstwo wrażeń. Szczególnie, że po spotkaniach zakończonych remisami, odbywały się konkursy rzutów karnych w celu wyłonienia zwycięzcy.

W finale zespół Rocznik 90 – kapitan Mateusz Myśliński wygrał z drużyną FC Karny – kpt. Krystian Babec 3:0. Zwycięski zespół wystąpił w składzie: Karol Piotrowski, Mateusz Myśliński, Wojciech Grześkowiak, Adrian Fahl, Kuba Karpiński, Fabian Walaszczyk, Arek Staszkiewicz, Michał Saganowski.

W meczu o trzecie miejsce zespół Rocznik 84 – kpt. Wojciech Korbus wygrał z Tego – kpt. Marcin Krzysztoforski 2:0. Na piątej pozycji uplasowała się drużyna Seniorzy – kpt. Filip Kłos, a na kolejnych Oldboje – kpt. Henryk Adamczyk, Iskra Kłanino – kpt. Bogdan Korlaga i Weterani – kpt. Andrzej Kowalski.

Należy podkreślić, że najważniejsza, co podkreślali zgodnie zawodnicy, w tym turnieju była możliwość spotkanie po wielu latach z kolegami z boiska i trenerem.

Wierne grono kibiców stanowili koledzy, którzy z różnych względów nie mogli wystąpić na parkiecie, ale służyli cennymi radami i dopingiem.

Już dziś organizatorzy mogą potwierdzić, że tak wspaniała inicjatywa będzie kontynuowana w kolejnych latach podczas grudniowej Gali Sportu UKS Olimpia Bobolice!

Mecze rozstrzygali pochodzący z Bobolic sędziowie Kazimierz i Tomasz Kowalscy oraz Maciej Mazur.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a cztery najlepsze zespoły puchary.

Należy podkreślić, że z okazji 40-lecia pracy trenerskiej Henryk Kowalski otrzymał pamiątkowy puchar z Olimpii, voucher upominkowy ufundowany przez rodziców dzieci ćwiczących w Olimpii, list gratulacyjny z Zachodniopomorskiego Zrzeszenia LZS w Szczecinie, okolicznościową koszulkę od wychowanków z rocznika 1984 oraz liczne słowa podziękowania i gratulacje.

Natomiast w godzinach wieczornych w Gospodzie Wiejskiej przy nadkomplecie publiczności w mega koncercie wystąpił zespół Tramp Key.

Zarząd UKS Olimpia Bobolice dziękuje wszystkim którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu imprezy, a szczególnie Dominikowi Kokoszko, zespołowi Tramp Key, sędziom i pracownikom hali.

Info: Urząd Miejski w Bobolicach

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: