Spotkanie wigilijne w Polskim Związku Niewidomych [FOTO]

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-12-17 19:35:19
Spotkanie wigilijne w Polskim Związku Niewidomych [FOTO]
  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Starosta Krzysztof Lis odwiedził członków szczecineckiego Koła Polskiego Związku Niewidomych

Ostatnie dni przed Świętami Bożego Narodzenia to czas wielu spotkań. Starosta Krzysztof Lis odpowiadając na liczne zaproszenia stara się zasiąść do wigilijnego stołu z przedstawicielami firm, instytucji i stowarzyszeń. Dzisiaj (17.12)  w internacie ZS Nr 2 połamał się opłatkiem z  członkami szczecineckiego Koła Polskiego Związku Niewidomych.

W wydarzeniu uczestniczył również zastępca dyrektora PCPR Jacek Woynicz. Gości przywitała prezes Koła Anna Domaszczyk, a zaraz potem starosta złożył obecnym świąteczne życzenia:

(…) To prawda,  że Święta Bożego Narodzenia są dla nas wyjątkowe i w sposób wyjątkowy każdy z nas stara się je obchodzić.  Często zjeżdżamy z najodleglejszych zakątków kraju, Europy, a może i świata, aby ten magiczny wigilijny wieczór spędzić z najbliższymi. (…) Od lat mam przyjemność uczestniczenia w wielu spotkaniach wigilijnych i każde z nich ma swój szczególny, niepowtarzalny charakter. Teraz goszcząc tu u Państwa, możemy poczuć tę wieź jaka Państwa łączy. Moja obecność i obecność pana Jacka Woynicza jako zastępcy dyrektora Powiatowego Centrum Rodziny jest taką deklaracją z naszej strony, że tam gdzie możemy, staramy się wspierać to, co jest związane z szerokorozumianą niepełnosprawnością.(…) Życzę Państwu, aby te zbliżające się Święta były dla Państwa wyjątkowe, życzę zdrowia i radości, uśmiechu i ciepła domowego ogniska. Pamiętajmy wszyscy, aby przez cały okres Świąt towarzyszyła nam kolęda, tak jak dzisiaj, bo ona pozwala nam wczuć się w tę niesamowitą atmosferę. Trwajmy bliscy sobie i naszym rodzinom. Wszystkiego dobrego (…)

Po przemówieniu starosty przyszedł czas na wspólne łamanie się opłatkiem i kolędowanie. Oczywiście na świątecznym stole nie mogło zabraknąć tradycyjnych pyszności m.in. pierogów czy barszczu. 

 

Info: Starostwo Powiatowe w Szczecinku
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: