Briefing prasowy Jerzego Hardie-Douglasa

  • Adrian Wolanin
  • 2019-12-17 16:14:18
Briefing prasowy Jerzego Hardie-Douglasa
  • Foto: TV Gawex

Zgodnie ze złożoną tuż po elekcji obietnicą, poseł Jerzy Hardie-Douglas spotkał się z mediami by zrelacjonować i skomentować to co aktualnie dzieje się w gmachu przy ul. Wiejskiej. Briefing dotyczył wprawdzie bieżących problemów krajowych, ale zdecydowanie został zdominowany przez sytuację w polskim sądownictwie, a konkretnie projekt ustawy dyscyplinującej sędziów.

Zdaniem byłego burmistrza, wraz z nowym projektem partii rządzącej w Polsce nie tylko skończy się demokracja ale również rozpocznie się proces opuszczania Unii Europejskiej. Dlatego w trakcie konferencji polityk Platformy Obywatelskiej zaapelował o przybycie na demonstrację przeciwko planom Prawa i Sprawiedliwości, która odbędzie się jutro (18.12) na Placu Wolności, o godz. 18:00. Warto dodać, że tego typu protesty planowane są w najbliższą środę całej Polsce.

Poseł ziemi szczecineckiej negatywnie wypowiedział się również na temat polskiego weta na szczycie klimatycznym Unii Europejskiej, w trakcie którego postanowiono, że do 2050 roku gospodarka starego kontynentu stanie się neutralna klimatycznie. Zdaniem Jerzego Hardie-Douglasa, decyzja ta wywoła szereg negatywnych konsekwencji dla naszej gospodarki.

Reprezentant Koalicji Obywatelskiej podkreślił również wagę przyszłorocznych wyborów prezydenckich. Zgodnie z opinią szczecinecczanina wybór na głowę państwa przedstawiciela opozycji doprowadzi do przedterminowych wyborów parlamentarnych.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (17.12) serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: