Finał VIII turnieju charytatywnego Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-12-17 16:05:04
Finał VIII turnieju charytatywnego Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe
  • Foto: TV Gawex

W holu budynku Szkoły Muzycznej w Szczecinku odbyła się dzisiaj (17.12) konferencja prasowa Stowarzyszenia Porozumienia Samorządowego Powiatu Szczecineckiego dotycząca VIII turnieju charytatywnego piłki siatkowej dotyczącej pomocy dla Zosi i Bartka. W trakcie trwania akcji zebrana została na rehabilitację dzieci kwota 60.655,45 zł.

W imieniu Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe krótkie przemówienie wygłosił starosta Krzysztof Lis, w trakcie którego na ręce opiekunów Zosi i Bartka złożył symboliczny czek opiewający na kwotę ponad 60 tys. zł. Zebrane pieniądze posłużą do zakupu stosownego sprzętu niezbędnego w procesie leczenia, jak i czasu rehabilitacji.

W trakcie konferencji doszło do nieoczekiwanego , zaskakującego i miłego wydarzenia bowiem starosta w ramach zakupu pomocy rehabilitacyjnej spełnił marzenie Bartka darując mu upragnioną papugę. Jak powiedział starosta - „spełniamy marzenia".

Kwota zebrana na pomoc dla dzieci została stosownie podzielona tzn. Na konto Bartka wpłynie kwota 26.603 zł i identyczną ilość środków otrzymała Zosia, która w dalszym ciągu przebywa w śpiączce w klinice „Budzik".

Dla niej dodatkowo zakupiono tablet ze słuchawkami i audiobookami aby mogła słuchać bajek. To również forma rehabilitacji. Starosta krótko podsumował VIII turniej, który w sposób znaczny pozwolił wesprzeć proces leczenia dzieci.

Wpłaty gotówkowe z licytacji pozwoliły na zgromadzenie 30.445,45  zł, wpłaty na konto z darowizn 7.070 zł, wpłaty na konto po licytacji 23.140 zł. Koszty jakie Stowarzyszenie poniosło z tytułu akcji charytatywnej to 13 zł prowizja bankowa, wynajem sali od miasta 630 zł, zakup koszulek z logo Bartka i Zosi to 1330,86 zł, banery 1476 zł.

Starosta już zapowiedział, ze Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe planuje na 07 lutego kolejny turniej charytatywny.
 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: