Rozpoczął się szczecinecki turniej gier komputerowych WiPE #6

  • Adrian Wolanin
  • 2019-12-17 14:46:53
Rozpoczął się szczecinecki turniej gier komputerowych WiPE #6
  • Foto: TV Gawex

Rozpoczęła się szósta edycja szczecineckiego turnieju gier komputerowych W i Poza Ekranem. Imprezę zainaugurowano efektownym pokazem tańca w wykonaniu członkiń ZTW Rebelia oraz występem wokalnym uczniów Ekonomika. W tegorocznej edycji swój akces zgłosiło ponad 200 graczy zarówno ze Szczecinka jak i okolic, którzy rywalizować będą zarówno na komputerach jak i konsolach.

W tegorocznej edycji będziemy grać główny turniej w League of Legends. Będą też dwa mniejsze turnieje, w FIFĘ 20 oraz Team Fight Tactics. Obecnie są to najpopularniejsze gry na świecie – wyjaśnia Filip Kobiałka, jeden z organizatorów przedsięwzięcia.

Impreza tradycyjnie wpisuje się idealnie w profil szczecineckiej placówki My jesteśmy e-szkołą. Poza tym, że mamy innowację pedagogiczną e-sport w klasach technik-informatyk to nasza młodzież z różnych klas i różnych profili interesuje się grami a W i Poza Ekranem robi coraz większą furorę – dodaje z kolei Edyta Wojnicz, Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Szczecinku.

Na wpisującej się we współczesne trendy imprezie, nie mogło więc oczywiście zabraknąć Gawex Media, technologicznego lidera w regionie. E-Sport to znak czasu. Wszyscy grają, mówimy to już od dawna. Dlatego od dawna tu jesteśmy. Ale najważniejsze jest to co wykonali organizatorzy. To jest prawdziwa gala e-sportu. Pozostaje jedynie przyklaskiwać pani dyrektor, nauczycielom oraz przede wszystkim uczniom popularnego Ekonomika – podkreśla Piotr Misztak, Dyrektor TV Gawex.

Zwycięzców rozpoczętej dziś rywalizacji poznamy za 3 dni, czyli w czwartek. Więcej na ten temat w dzisiejszym (17.12) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: