Pierwszy przetarg na dokończenie robót na obwodnicy Wałcza

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-12-16 19:00:06
Pierwszy przetarg na dokończenie robót na obwodnicy Wałcza
  • Foto: GDDKiA

Wysłane zostało do publikacji w Dzienniku Urzędowym UE ogłoszenie o przetargu na dokończenie robót drogowych na ciągu głównym obwodnicy Wałcza w ciągu S10. To pierwszy z przetargów na wykonanie robót, których nie ukończył poprzedni wykonawca tej inwestycji. Otwarcie ofert w przetargu zostało wyznaczone na koniec stycznia przyszłego roku.

Roboty bitumiczne
Nowy wykonawca będzie miał maksymalnie 10 miesięcy na wykonanie przedmiotu zamówienia. Natomiast na wykonanie warstwy ścieralnej na jezdni głównej obwodnicy będzie miał 6 miesięcy i 1 tydzień. Na większości przebiegu drogi pozostała do wykonania sama warstwa ścieralna nawierzchni, natomiast na fragmencie pomiędzy węzłami Wałcz Zachód i Wałcz Północ są to również niższe warstwy bitumiczne.

Na początkowym odcinku obwodnicy zostaną również wykonane brakujące elementy odwodnienia. W ramach zamówienia zostanie również wykonanych część brakujących robót przy obiektach mostowych w ciągu obwodnicy.

Więcej przetargów – szansa na niższe ceny
Dokończenie robót na obwodnicy zostało podzielone na mniejsze przetargi według asortymentów pozostałych do wykonania prac. Zapewni to możliwość uczestniczenia w postępowaniach większej liczby firm, co przełoży się na większą konkurencję w przetargach.

W następnych etapach będą uruchamiane przetargi na dokończenie pozostałych robót takich, jak oznakowanie poziome i pionowe, dokończenie wiaduktów nad drogą ekspresową, bariery czy wygrodzenie trasy. Udostępnienie drogi do ruchu planowane jest na przyszły rok.
 

Informacja prasowa  GDDKiA

Przeczytaj podobne wpisy

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: