Bobolicki Jarmark Bożonarodzeniowy

  • kg
  • 2019-12-16 15:17:45
Bobolicki Jarmark Bożonarodzeniowy
  • Foto: TV Gawex

Wzorem poprzednich lat, krótko przed świętami Bożego Narodzenia, na odnowionym bobolickim rynku odbył się kiermasz świąteczny. Na piątkowym (13.12) jarmarku swoje stoiska mieli lokalni twórcy, świetlice wiejskie oraz koła gospodyń wiejskich z pobliskich miejscowości. Wszystko dzięki zaangażowaniu i wsparciu Urzędu Miasta oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bobolicach pod przewodnictwem dyrektor, Pani Izabeli Helman.

Na świątecznym jarmarku mieszkańcy miasta Bobolice i okolic tradycyjnie mogli nabyć przepiękne ozdoby świąteczne wykonane ręcznie z ekologicznych materiałów, popróbować smakołyków bożonarodzeniowych oraz poczuć ducha zbliżających się świąt.

Sympatyczne panie z Koła Gospodyń Wiejskich z pobliskiego Chmielna zaprezentowały ogromny wybór własnoręcznie wykonanych stroików świątecznych. Każda rzecz oferowana na stoiskach została wykonana z materiałów zgromadzonych nawet kilka miesięcy wcześniej.

Mimo wczesnozimowej aury, dało się odczuć ciepło i energię bijące od sympatycznych „Rybek” z Koła Gospodyń Wiejskich z Drzewian.

Na kiermaszu swoje stoisko miała również lokalna drużyna harcerska, która zbierała fundusze na obóz harcerski.

Jak widać, w każdej mniejszej i większej lokalnej społeczności można zauważyć potrzebę integracji mieszkańców, a przedświąteczny jarmark jest świetną ku temu okazją.

Więcej na ten temat dowiecie się Państwo oglądając dzisiejsze (16.12) Echa Dnia, a szersza relacja z kiermaszu już niebawem.

Zapraszamy.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: