Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Nielegalny handel obwoźny i drobne wykroczenia

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-12-16 13:17:33
Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Nielegalny handel obwoźny i drobne wykroczenia
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 09.12.2019 r. do 15.12.2019 r. strażnicy podjęli 84 interwencje w stosunku do 77 osób. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 47 interwencji. Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawnili 12 zdarzeń. Do schroniska dla zwierząt przewieziono łącznie 4 psy.

13.12.2019r. patrol zmotoryzowany około godz. 17:10 z polecenia Dyżurnego Straży Miejskiej udał się na ul. Pileckiego, gdzie zgłoszono śpiącego na klatce mężczyznę.  Na miejscu strażnicy zastali mężczyznę śpiącego przed budynkiem na chodniku. Gdy został dobudzony twierdził, że nie potrzebuje pomocy lekarskiej. W porozumieniu z dyżurnym SM, mężczyznę przewieziono do miejsca zamieszkania.

14.12.2019 r. około godziny 12:10 strażnicy interweniowali w stosunku do dwóch mężczyzn, którzy na ulicy Boh. Warszawy na deptaku handlowali słodyczami. Na miejscu okazało się, że mężczyźni nie posiadali zgody na handel w tym miejscu. Zostali pouczeni przez strażników, by zaprzestali handlować w tym miejscu bez odpowiedniej zgody. Ponieważ mężczyźni nie zastosowali się do wydanego im polecenia, zostaną na nich skierowane wnioski do Sądu Rejonowego w Szczecinku.

14.12.2019 r. około godziny 14:10 do SM wpłynęła telefoniczna informacja, gdzie zgłoszono nietrzeźwego mężczyznę leżącego przy sklepie na ulicy Koszalińskiej. Skierowany tam patrol zastał tam śpiącego na chodniku mężczyznę znanego im z innych interwencji. W/w został dobudzony i jak oświadczył nie potrzebował pomocy lekarskiej. Przyznał, że spożywał wcześniej alkohol. Z uwagi na znaczny stan upojenia alkoholowego w porozumieniu z dyżurnym SM został przewieziony do miejsca zamieszkania.

Strażnicy stale kontrolują tereny przy szkołach, gdzie w czasie przerw lekcyjnych gromadzi się młodzież i pali papierosy, zaśmiecając miejsca niedopałkami papierosów. Młodzież jest pouczana przez strażników, niestety ponieważ pouczenia nie przynoszą pożądanych skutków strażnicy często nakładają na młodych ludzi mandaty karne. 

W ostatnich dniach na terenie miasta odbywały się również imprezy, które były zabezpieczane przez strażników:  Gala Sportów Walki, w hali sportowej przy ul. Jasnej,  Wyścig Kolarski w okolicach wieży Bismarka oraz trwający w dniach 12-15.12.2019 Jarmark Bożonarodzeniowy.  


 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: