Latem w regionie zabraknie śmigłowca ratunkowego?

  • kg
  • 2019-12-13 12:47:34
Latem w regionie zabraknie śmigłowca ratunkowego?
  • Foto: e-kg

W Zegrzu Pomorskim pod Koszalinem działa jedyna w Polsce, sezonowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Latem, śmigłowiec ratowniczy operuje przy wypadkach na trasach pomorskich drogach oraz w razie zachorowań zagrażających życiu. Wielokrotnie przylatywał z pomocą do Kołobrzegu i okolic. Od lat prowadzone są nieskuteczne starania o bazę całoroczną.

Jak się okazuje, nawet baza sezonowa może zniknąć z Pomorza Środkowego. O sprawie pisze Głos Koszaliński. Zarządzającym lotniskiem jest dzierżawca, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego. Stowarzyszenie jest jednak likwidowane. Wypowiedzenia otrzymały wszystkie działające tam podmioty, w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Teren lotniska ma wrócić do Agencji Mienia Wojskowego, a później przejść w ręce Ministerstwa Obrony Narodowej. Tamtejszego aeroklubu nie stać na pokrycie kosztów związanych z dzierżawą. Co warte podkreślenia, lądowisko w Zegrzu Pomorskim wykorzystywane jest również poza sezonem do transportów medycznych. Czas pokaże czy uda się pozostawić w regionie bazę śmigłowca ratunkowego.

Pomoc w tej sprawie zapowiedzieli posłowie z regionu.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: