Akrobatyka to kobieta [FOTO]

  • kg
  • 2019-12-11 16:02:37
Akrobatyka to kobieta  [FOTO]
  • Foto: TV Gawex

W hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Szczecinku rozegrana została druga tura Mikołajkowego Turnieju w akrobatyce sportowej dziewcząt. Po zeszłotygodniowych zmaganiach najmłodszych grup, dopiero co zaczynających swą przygodę ze sportem, przyszła kolej na zawodniczki bardziej zaawansowane. Wczoraj do rywalizacji stanęły dziewczyny w wieku od 7 do 16 lat.

Na macie mogliśmy oglądać między innymi medalistki ostatnich zawodów w Rawiczu. Swój pokaz miała również Karolina Pietrzyk, medalistka i uczestniczka mistrzostw Polski, Europy i Świata. 

Fitness, gimnastyka czy akrobatyka sportowa, zwłaszcza w żeńskim wykonaniu, to dyscyplina widowiskowa, pełna gracji, elegancji i kociej zwinności. Sporty akrobatyczne, zarówno męskie jak i żeńskie, w Szczecinku od niepamiętnych czasów stały na wysokim poziomie.

Aż trudno uwierzyć, że za piękniejszą częścią szczecineckiej akrobatyki, od ponad 30 lat stoi, niestrudzona trenerka Wioletta Szydlak i Wiesława Pańtak. Dziewczyny wciąż w świetniej formie, są dowodem dobroczynnego wpływu sportu na organizm.

Serdecznie zachęcamy rodziców aby namawiali swoje dzieci do uprawiania sportu. Uniwersalność oraz wszechstronność akrobatyki sportowej sprawia, że sprawność nabyta za młodu pozostaje na wysokim poziomie przez większość dorosłego życia.

Zapraszamy na relację z tego wydarzenia do dzisiejszego serwisu Echa Dnia.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: