To już pewne – parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe

  • kg
  • 2019-12-11 08:02:00
To już pewne – parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe
  • Foto: e-kg

Większość radnych przegłosowała uchwałę o nowych strefach płatnego parkowania oraz uchwaliła nowy cennik za postój samochodów w tych miejscach. Przeciwni podwyżkom byli radni opozycji. - Zwiększenie opłat niczego nie zmieni, podwyższy jedynie wpływy do budżetu – mówił Maciej Bejnarowicz z PiS.

Jak podkreślali radni opozycji, ich zdaniem, projekt uchwały miał na celu jedynie pozyskanie dodatkowych środków do miejskiej kasy, nie wpłynie natomiast znacząco na rotacyjność miejsc parkingowych czy zmniejszenie ruchu samochodowego w strefie uzdrowiskowej.

Tak, przede wszystkim, przyczyny podwyżek i zmian w ustaleniu nowych stref parkingowych tłumaczyły natomiast władze miasta. Według urzędników, wjazd do strefy A ma się po prostu nie opłacać, a tym samym zostanie ograniczony.

Jak się zmienią więc ceny za postój w miejscach parkingowych? W strefie uzdrowiskowej wzrośnie ona do 3,90 zł za pierwszą godzinę parkowania, w strefie B – 2,50 zł.

Zmienią się również dotychczasowe strefy płatnego parkowania. Miasto zostanie podzielone na strefę A i B. Na mapce poniżej tekstu prezentujemy nowy podział.

Mieszkańcy mają natomiast płacić taniej niż przewiduje nowa taryfa – dzięki Karcie Mieszkańca, która ma zapewnić im miesięczny abonament we wszystkich strefach za 60 zł (normalnie 250 zł – dop.red.).

Projekt uchwały został przegłosowany z kilkoma poprawkami; przede wszystkim wejdzie w życie z dniem 1 kwietnia następnego roku (poprawka Adama Hoka Nowy Kołobrzeg), ulica Arciszewskiego ma być płatna w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia, nie cały rok (poprawka Kamila Barwinka Nowy Kołobrzeg), a mandat za brak ważnego biletu będzie można zapłacić w ciągu 7 dni, nie jak zakładał projekt 3 dni (poprawka Agnieszki Trafas Nowy Kołobrzeg).

 

To już pewne – parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: