Są umowy na ostatni odcinek S6 Koszalin-Słupsk

  • kg
  • 2019-12-10 06:33:33
Są umowy na ostatni odcinek S6 Koszalin-Słupsk
  • Foto: GDDiKA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowy na zaprojektowanie drogi ekspresowej S6 na odcinkach Koszalin - Sławno i Sławno - Słupsk, o łącznej długości 46,2 km. Wykonawca, firma Mosty Gdańsk, będzie miał 12 miesięcy na opracowanie projektów budowlanych. Łączna wartość umów to około 7,6 mln złotych.

Odcinek Koszalin-Słupsk to ostatni fragment S6 w województwie zachodniopomorskim, przed przystąpieniem do etapu realizacji.

 

Prace przygotowawcze dla drogi ekspresowej S6 Koszalin-Słupsk są możliwe dzięki przyznanemu finansowaniu w kwocie około 120 mln złotych. Te środki są przeznaczone zarówno na zaprojektowanie drogi, jak również na pozyskanie nieruchomości pod budowę tej trasy. Po opracowaniu projektów budowlanych będziemy mogli uzyskać decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) i wypłacić odszkodowania za nieruchomości przejęte pod drogę. Tym samym od 2021 roku odcinek ten będzie już przygotowany do realizacji – mówi Mateusz Grzeszczuk, rzecznik GDDiKA.

 

Trasa została podzielona na dwa odcinki realizacyjne: Koszalin (koniec obwodnicy Koszalina i Sianowa) - Sławno (początek obwodnicy Sławna) i Sławno (początek obwodnicy Sławna) - Słupsk (początek obwodnicy Słupska).

W ramach inwestycji przewidziana jest realizacja dwujezdniowej drogi ekspresowej z dwoma pasami ruchu w każdą stronę.

Połączenia z pozostałą siecią drogową będą możliwe przez 8 węzłów drogowych.

 

Przypomnijmy, że możemy już jeździć droga ekspresowej S6 od Koszalina do Goleniowa na odcinku 130 km. Do dokończenia są jeszcze prace na części obwodnicy Koszalina i Sianowa, gdzie jest aktualizowany projekt.

info: GDDiKA

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: