Spec od akwarystyki w CEEiR

  • kg
  • 2019-12-09 15:06:13
Spec od akwarystyki w CEEiR
  • Foto: TV Gawex

W poniedziałkowy (09.12) poranek odbyło się pierwsze, pilotażowe spotkanie, zaplanowanego na przyszły rok cyklu spotkań warsztatowych, dotyczących szeroko pojętej akwarystyki. Projekt powstał z inicjatywy Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior oraz największego czasopisma akwarystycznego w Polsce - Magazynu Akwarium. Cykl warsztatów skierowany będzie przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych i średnich.

Akwarystyka jest to dziedzina wiedzy dotycząca hodowli wodnych, zarówno zwierząt jak i roślin, w akwarium. Szeroko pojęte zajmowanie się hodowlą organizmów wodnych w akwariach. Temat idealnie wpisujący się w profil działalności Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku.

Nawiązanie współpracy z największym czasopismem w Polsce, traktującym o chodowli wodnej fauny i flory, zapewniono wysoki poziom merytoryczny.

W akwarystyce, tak jak w modzie, panują różne trendy. Obecnie na topie są chodowle biotopowe.

Tacy zapaleńcy jak Paweł Czapczyk, redaktor naczelny Magazynu Akwarium, stanowią nieocenione źródło wiedzy dla osób zaczynających swą przygodę z akwarystyką.

Cały cykl warsztatów zaplanowany jest na przyszły rok, a ilość spotkań będzie zależna od zainteresowania.

O planowanych spotkaniach, związanych z tym ciągle popularnym tematem, a także o innych inicjatywach szczecineckiego CEEiRu, będziemy Państwa informować na bieżąco.

 

A o tym co to jest akwarystyka biotopowa oraz o planowanych warsztatach, dowiecie się Państwo w dzisiejszych Echach Dnia.

Zapraszamy.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: