W Szczecinku rozegrano Ogólnopolski Turniej Dziewcząt w Mini Piłkę Siatkową

  • Adrian Wolanin
  • 2019-12-09 13:11:02
W Szczecinku rozegrano Ogólnopolski Turniej Dziewcząt w Mini Piłkę Siatkową
  • Foto: Magdalena Tomczak-Szybisty

W minioną niedzielę (07.12) na hali sportowej przy ul. Wiatracznej odbył się Ogólnopolski Turniej Dziewcząt w Mini Piłkę Siatkową w kategorii „Czwórek”. Udział w turnieju wzięło 12 zespołów, m.in. z Koszalina, Darłowa, Złotowa, Rokietnicy, Czaplinka.

Po rozegraniu meczy eliminacyjnych najlepsze zespoły zostały przydzielone do grupy finałowej A, pozostałe odpowiednio do finału B i C. Łącznie rozegrano ok. 40 meczy. Po bardzo emocjonujących rozgrywkach finałowych klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
miejsce I - Rokietnica II
miejsce II - Rokietnica I
miejsce III - SP 18 Koszalin I
miejsce IV - MKS Gryf Szczecinek I, w składzie: Milena Staciwa, Hania Kieszkowska, Paulina Kozakiewicz, Jagoda Chmiel, Ala Szylak i Ela Gwardecka
....
miejsce IX - MKS Gryf Szczecinek II, w składzie: Iza Stundzio, Oliwia Mrozik, Hania Białek i Maja Makuś (dziewczyny z zespołu II wygrały wszystkie swoje mecze, ale w związku z tym, iż są starsze o rok od pozostałych zawodniczek, automatyczne zostały przydzielone do rozgrywek w finale C).

Na zakończenie turnieju wszystkie zawodniczki otrzymały nagrody rzeczowe, a najlepsze drużyny dodatkowo okolicznościowe medale. MVP turnieju została Nina Golon z drużyny Rokietnica II.

Turniej był współfinansowany ze środków z Miasta Szczecinek oraz ze środków Starostwa Powiatowego w Szczecinku. Dodatkowe podziękowania należą się również dla wszystkich, który pomagali przy organizacji turnieju – dla rodziców (za przygotowanie pysznego ciasta) oraz dla starszych koleżanek z klubu, które sędziowały wszystkie mecze: Julia Kulig, Wiktoria Funkiendorf oraz Daria Dunaj.

Trenerami zespołów gospodyń są Dorota Gutowska i Krzysztof Gutowski.

Info: Magdalena Tomczak-Szybisty


  • Foto: Magdalena Tomczak-Szybisty

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: