AKS Darzbór z medalami w Rawiczu

• Adrian Wolanin
  • 2019-12-09 13:02:34

8.12.209r. w Rawiczu ponad 400 zawodniczek i zawodników z 11 klubów rywalizowało w Międzywojewódzkim Turnieju w Akrobatyce Sportowej. Na planszy gimnastycznej były rozgrywane układy zespołowe w klasie III, II oraz w kategorii młodzieżowca YOUTH.

Świetny występ zaliczyły zawodniczki Akrobatycznego Klubu Sportowego Darzbór, które wywalczyły 3 medale. Dwójka dziewcząt klasy II w składzie Paulina Słowikowska i Martyna Łukaszczuk zdobyły srebrny medal.

W konkurencji trójek dziewcząt nasze dwa zespoły stanęły na podium. Trójka dziewcząt w składzie Maja Jurewicz, Liwia Stańczykowska i Lena Usik zdobyły srebrny medal, a Magdalena Hrycenko, Martyna Kulikowska i Patrycja Kawa brązowy.

W klasie III w dwójkach dziewcząt Julia Podgórska wraz z Mają Grabowską uplasowały się tuż za podium na IV miejscu.

W trójkach dziewcząt w kategorii YOUTH Małgorzata Walińska, Oliwia Niedźwiedź, Zuzanna Karawajska zajęły V miejsce.

Jest to znaczący sukces wszystkich  zawodniczek które w pięknym stylu zaliczyły start w wyższych klasach. Do zawodów zawodniczki przygotowały trenerka Wioletta Szydlak, Teresa Kacprzycka  oraz Wiesława Pańtak.

Info: AKS Darzbór Szczecinek