Starostowie odwiedzili SOSW oraz zorganizowali niespodziankę dla dzieci z domu dziecka

  • Adrian Wolanin
  • 2019-12-07 17:33:41
Starostowie odwiedzili SOSW oraz zorganizowali niespodziankę dla dzieci z domu dziecka
  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

6 grudnia nie tylko sam Święty Mikołaj ma ręce pełne roboty, ale jego pomocnicy również. Tego dnia starosta Krzysztof Lis i wicestarosta Robert Fabisiak odwiedzają Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy i Wielofunkcyjną Placówkę Pomocy Rodzinie w Szczecinku. Tak też było wczoraj.

Starostowie tradycyjnie zabrali ze sobą kosze po brzegi wypełnione łakociami, ale w zanadrzu mieli również inne niespodzianki… Podopiecznym SOSW czytali świąteczne bajki, zaś dzieciom z WPPR zorganizowali przejażdżkę sportowym samochodem! Już podczas ostatniego spotkania ze starostą Krzysztofem Lisem, dzieci zdradziły, że chciałby przejechać się prawdziwym sportowym autem, „takim jak z filmów albo gier z cyklu Need for speed”. Starosta obiecał wówczas, że spełni to marzenie. Bycie pomocnikiem Świętego zobowiązuje, więc wywiązywanie się ze składanych deklaracji to podstawa…

O zorganizowanie wspólnej niespodzianki starosta poprosił dyrektor placówki Agnieszkę Popławską i Jarka Zwolana, który na spotkanie z dziećmi przyjechał swoim czerwonym Dodgem Challengerem SRT i bagażnikiem wypełnionym słodkościami. Oprócz obowiązkowej przejażdżki, każde dziecko mogło zasiąść za kierownicą amerykańskiego auta i poczuć się jak kierowca rajdowy. Zabawy i radości było co niemiara.

Info: Piotr Rozmus

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: