Wszyscy dla Amelki!

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-12-05 14:00:25
Wszyscy dla Amelki!
  • Foto: pixabay

Z inicjatywy klasy I-szej Technikum Technologii Drewna w ZST w Szczecinku oraz Szkolnego Koła Wolontariatu, rozpoczęto dzisiaj (5 grudnia) akcję „Wszyscy dla Amelki". Zbiórka dedykowana jest dla chorej na siatkówczaka oczu Amelki Konopińskiej ze Szczecinka.

Właśnie dzisiaj, z inicjatywy klasy pierwszej Technikum Technologii Drewna w ZST w Szczecinku przy udziale Szkolnego Koła wolontariatu rozpoczęła się dedykowana Amelce akcja.

Amelia Konopińska ze Szczecinka ma zaledwie trzy latka, a już zmaga się z potwornym nowotworem oka - siatkówczakiem. Choć chorobę wykryto u niej kilka miesięcy temu, lekarze w Polsce już nie dają jej dużych szans. Tu jedyną opcją jest usunięcie oka. Możliwa jest jednak kosztowana  rehabilitacja.

Wszyscy wolontariusze biorący udział w akcji są odpowiednio oznaczeni.Akcja ma charakter spontaniczny, wynikający z potrzeby serca. Na terenie samej szkoły uczniowie wdrożyli w życie kilka pomysłów związanych z celem akcji.

Rozprowadzane są cegiełki wartościowe w postaci losów, sprzedawane napoje orzeźwiające oraz pieczone przez uczniów i ich rodziców ciasta. Nadto w dniach 12 i 13 grudnia wolontariusze z ZST w Szczecinku kwestować będą na terenie miasta.

20 grudnia, czyli po zakończonej akcji, otworzone zostaną puszki, spisane protokoły, zaś pieniądze przesłane na rzecz szczecineckiej fundacji osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych.

 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: