GKS Grom Turowo wygrywa w lidze i zaprasza na mikołajkowy turniej

  • Adrian Wolanin
  • 2019-12-04 06:32:11
GKS Grom Turowo wygrywa w lidze i zaprasza na mikołajkowy turniej
  • Foto: GKS Grom Turowo

30 XI 2019 wyruszyliśmy do Drawska Pomorskiego, aby rozegrać kolejne mecze w Międzywojewódzkiej Lidze Młodziczek.

Był to jednocześnie turniej z okazji 20-lecia istnienia Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpijczyk Drawsko Pomorskie. Przy tej okazji dziękujemy za zaproszenie i życzymy kolejnych lat owocnej pracy z dziećmi i młodzieżą.

Na turnieju rozegraliśmy dwa spotkania, z UKS Olimpijczyk Drawsko Pomorskie oraz UKS Venus Jędrzejewo.

UKS OLIMPIJCZYK Drawsko Pom. 20:59 GKS GROM Turowo (0:13, 4:20, 10:14, 6:12)

Dla Turowa: Siegert Anna 16, Sałasińska Martyna 8, Adamajć Magdalena 7, Lewicka Julia 6, Czułada Maja 6, Jabłońska Lena 6, Przyborek Liliana 4, Cegiełka Hanna 4, Świątek-Dawlewicz Laura 2, Piecewicz Natalia, Górzyńska Julia 0.

GKS GROM Turowo 46:14 UKS VENUS Jędrzejewo (13:1, 19:2, 10:5, 4:6)

Dla Turowa: Sałasińska Martyna 17, Lewicka Julia 12, Piecewicz Natalia 5, Czułada Maja 4, Przyborek Liliana 3, Cegiełka Hanna 3, Siegert Anna 2, Adamajć Magdalena, Jabłońska Lena, Górzyńska Julia, Świątek-Dawlewicz Laura 0.

Oba spotkania przebiegły bardzo podobnie. Od początku chcieliśmy narzucić swoje tempo gry oraz kontrolować przebieg meczów i to nam się udało. Bardzo cieszy mnie to, że nasze zawodniczki starają się realizować założenia przedmeczowe, co przekłada się na dużą intensywność oraz sporą ilość akcji rzutowych.

W obydwu spotkaniach mogły zaprezentować się wszystkie nasze zawodniczki. Każda z nich dała z siebie 100% i chciała zagrać jak najlepiej. Szczególnie cieszy postawa GROMu w meczu z drużyną z Jędrzejewa, gdzie grają zawodniczki najstarsze w naszej lidze. Turowo nie uległo przewadze warunków fizycznych drużyny UKS Venus i dzielnie walczyło o każde posiadanie piłki.

Wciąż musimy ciężko pracować nad postawą w obronie 1 na 1 oraz nad skutecznością rzutową, która w obu meczach pozostawiała wiele do życzenia. Cieszy natomiast fakt, że widać u dziewcząt chęć do gry i zaangażowanie podczas meczów. Jestem dumny z każdej zawodniczki i dziękuję za kolejny udany turniej – podsumowując Trener Zespołu Marcin Pietrzak.

Następne zmagania już w najbliższą sobotę 7 grudnia w Turowie. Rozegramy kolejny turniej w Międzywojewódzkiej Lidze Młodziczek oraz zagramy mini turniej 3×3 dla wszystkich chętnych adeptek koszykówki z roczników 2009 i młodszych.

Już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy.

Info: GKS Grom Turowo

GKS Grom Turowo wygrywa w lidze i zaprasza na mikołajkowy turniej
  • Foto: GKS Grom Turowo

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: